Následuje
Magazín českého snowboardingu

Nipl si připsal první výhru v sezoně a posunul se do čela Českého poháru

Holé Vrchy (Mladoboleslavsko) – Vítězem pátého podniku Českého poháru v cyklokrosu se stal Vojtěch Nipl, který se díky první výhře v sezoně posunul do čela průběžného pořadí. Nipl se vítězství dočkal po druhých místech v předchozích závodech v Hlinsku a Milovicích, k tomu byl čtvrtý v Kutné Hoře a pátý v Uničově.

Cyklokrosař Vojtěch Nipl
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

"Ta trať mi velice seděla, jelikož chvíli se jelo nadoraz a ve sjezdu se dalo odpočinout. Není to nic na vydýchání, ale dá se u toho vzpamatovat, aby se potom za to dalo vzít. Tento druh závodění mi sedí a dokázal jsem to prodat," řekl v cíli Nipl, který v čele seriálu Toi Toi Cup Nipl vystřídal Tomáše Paprstku, jenž zopakoval třetí místo z Hlinska. Mezi oběma je stále jednobodový rozdíl, jen si prohodili pořadí.

Pátý díl pohárové série měl pátého vítěze. Nipl o 27 sekund porazil Michaela Boroše, který ovládl předchozí závod v Hlinsku, Paprstka byl nejrychlejší předtím v Milovicích. Z elitní šestice průběžného pořadí dosud nedokázal vyhrát jen třetí Vladimír Kyzivát, který na Mladoboleslavsku dojel pátý.

Kyzivát v celkovém pořadí zaostává o šest bodů za Paprstkou, o dva body za ním jsou zbývající vítězové dosavadních pohárových závodů Ondřej Bambula a Jakub Skála.

Nipl si připsal první výhru v sezoně a posunul se do čela Českého poháru

Závod Českého poháru Toi Toi Cup v cyklokrosu v Holých Vrchách:

1. Nipl (Focus Cycling Znojmo) 1:01:10, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) -27, 3. Paprstka (Remerx-Merida Team Kolín) -49, 4. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) -1:53, 5. Kyzivát (Johnson Controls AŠ M. Boleslav) -2:27, 6. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) -2:55.

Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Nipl 141 b., 2. Paprstka 140, 3. Kyzivát 134.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy