Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nibali ve stoupání na Poggio ujel všem a vyhrál Milán–San Remo

Slavný jednorázový cyklistický závod MilánSan Remo vyhrál Ital Vincenzo Nibali. Třiatřicetiletému "Žralokovi" vyšel útok v závěrečném stoupání na Poggio a cílem 294 kilometrů dlouhé trasy projel těsně před finišujícím pelotonem.

Vincenzo Nibali
zdroj: BELGA autor: Juzuru Sunada

Za Nibalim skončili na Via Roma spurtéři Australan Caleb Ewan a Francouz Arnaud Démare, předloňský vítěz závodu. Šesté místo obsadil ve 109. ročníku, v němž cyklisty dlouho trápil hustý déšť, favorizovaný Slovák Peter Sagan, trojnásobný mistr světa.

"Když jsem se otočil za sebe, byl to zvláštní pocit. Nečekal jsem, že bych tady mohl vyhrát, protože nejsem sprinter," řekl Nibali, který po dvanácti letech ukončil čekání na italského vítěze v San Remu.

"Když mi do vysílačky řekli, že mám dvacet sekund náskok, myslel jsem jenom na to, abych šlapal na plné pecky. Fantastický den, nemám slov," radoval se Nibali po svém druhém úspěchu v takzvaném Monumentu. První vybojoval loni v říjnu, kdy vyhrál Kolem Lombardie.

Na domácí půdě už ovládl všechny nejvýznamnější podniky. Giro d'Italia vyhrál v letech 2013 a 2016 a Tirreno-Adriatico v letech 2012 a 2013, což před ním dokázaly jen italské legendy Francesco Moser a Giuseppe Saronni. K tomu má i triumfy na Tour de France a ve Vueltě.

Další ošklivý pád potkal letos Brita Marka Cavendishe. Bývalý světový šampion v závěru závodu přejížděl ostrůvek uprostřed silnice a přepadl přes zábranu. Z hrozivě vypadajícího karambolu Cavendish vyvázl bez vážnějších zranění.

Jeho tým Dimension Data uvedl, že utrpěl zlomeninu žebra na stejné straně, na níž si zlomil žebro minulý týden na Tirrenu-Adriaticu, k tomu má pohmožděniny a odřeniny a podezření na poraněné vazy v kotníku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy