Následuje
ODM 2020: Hokej

Nesvadba dojel v Uničově osmý, úvod českého poháru ovládli Belgičané

Úvodní závod českého poháru v cyklokrosu v Uničově ovládli zahraniční jezdci. Zvítězil Belgičan Vincent Baestaens před krajanem Giannim Vermeerschem a Němcem Marcelem Meisenem, nejlepším českým závodníkem byl osmý Jan Nesvadba.

Jan Nesvadba
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Nesvadba patřil do devítičlenné vedoucí skupiny, ale o naděje na lepší výsledek ho připravil defekt v závěrečném kole.

Hned za ním přijel do cíle na devátém místě biker Jan Škarnitzl, loňský vítěz celkového hodnocení poháru Tomáš Paprstka byl třináctý.

"Nejdřív jsem píchnul ve třetím kole a v posledním kole hned za prvním depem. Musel jsem jet po prázdném předku, proto jsem zůstal vzadu. Škoda, jelo se mi dneska dobře. Snažil jsem se to roztrhat, ale ostatní nechtěli moc spolupracovat. Doufám, že jsem si vybral smůlu na další závody," uvedl Nesvadba.

Paprstka se musel vyrovnat s následky nehody na silnici, která ho potkala na začátku září. "První skupina mi odjela a už jsem se nedokázal udržet. Třinácté místo není žádná hitparáda, výkonnost je menší," povzdechl si v cíli.

Také kategorii žen ovládly Belgičanky, nejrychlejší byla Laura Verdonschotová. Jitka Čábelická, která dosud jezdila pod dívčím jménem Škarnitzlová, o tři vteřiny prohrála souboj o třetí místo.

Jubilejní 50. ročník českého cyklokrosového poháru bude pokračovat v sobotu 6. října v Hlinsku. Celkem je v pohárovém seriálu na programu sedm závodů.

Výsledky českého poháru v cyklokrosu v Uničově:

Muži: 1. Baestaens 1:02:18, 2. Vermeersch (oba Belg.) stejný čas, 3. Meisen (Něm.) -4, 4. D. Vanthourenhout -8, 5. B. Merlier (oba Belg.) -10, 6. D. Van der Poel (Niz.) -14, ...8. Nesvadba (ČEZ Tábor) -36, 9. Škarnitzl (Mitas Trek) -41, 13. Paprstka (Expres-Scott Kolín) -1:17.

Ženy: 1. Verdonschotová 42:34, 2. Vanderbekenová (obě Belg.) -6, 3. Betsemaová (Niz.) -12, 4. Čábelická (Gapp system-Cabtech) -15, 5. Štěpánová (N1 Team) -22, 6. Crumptonová (Brit.) -1:14, ...8. Ungermanová (Kooperativa Jablonec n.N.) -1:45.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy