Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022: Orientační běh

Nepozorný Bettiol se radoval zbytečně, životní vítězství si ve Švýcarsku připsal Leknessund

Druhou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál Andreas Leknessund z týmu DSM. Třiadvacetiletý Nor unikl v 198 kilometrů dlouhé trase po více než pětihodinové dřině všem a slaví životní vítězství. Jen o sedm sekund mu scházelo, aby si oblékl žlutý trikot. Ten těsně uhájil překvapivý vítěz úvodní etapy Stephen Williams.

Peloton dovedl s třicetiosmisekundovou ztrátou do cíle Ital Alberto Bettiol. Radoval se, jako by vyhrál, ale až později se dozvěděl, že byl pouze druhý.

"Nevím, co se stalo. Jak vidíte, mám vypnutou vysílačku. Teď si ze mě budou všichni dělat legraci," uvedl Bettiol.

Osmadvacetiletý vítěz jedné etapy na loňském Giru d'Italia za sebou v hromadném finiši nechal Australana Michaela Matthewse a krajany Andreu Pasqualona a Mattea Trentina. "Porazil jsem svého italského kamaráda, takže mám pořád důvod se radovat," řekl Bettiol.

Leknessund ujel necelých 20 kilometrů před cílem ze skupiny šesti uprchlíků a vybojoval první vítězství ve WorldTour.

"Šel jsem do toho naplno. Nejtěžší bylo asi to stoupání. Říkal jsem si, že když si udělám náskok, mohl bych to udržel až do cíle. V posledních kilometrech to bylo utrpení," uvedl dvaadvacetiletý člen stáje DSM. Jeho největšími dosavadními úspěchy byly dva norské tituly v časovce.

Výsledky závodu Kolem Švýcarska

1. Leknessund (Nor./DSM) 4:46:22, 2. Bettiol (It./EF Education-EasyPost), 3. Matthews (Austr./BikeExchange-Jayco), 4. Pasqualon (It./Intermarché-Wanty-Gobert), 5. Trentin (It./SAE Team Emirates), 6. Arndt (Něm./DSM) všichni -38.

Průběžné pořadí: 1. Williams (Brit./Bahrajn Victorious) 9:03:41, 2. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -4, 3. Kron (Dán./Lotto-Soudal) -6, 4. Leknessund -7, 5. Küng (Švýc./Groupama-FDJ), 6. Lucenko (Kaz./Astana-Qazaqstan) oba -10.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články