Následuje
MS 2019 Německo

Někdejší olympijský vítěz Kennaugh přerušil cyklistickou kariéru. Kvůli psychice

Britský cyklista Peter Kennaugh, někdejší olympijský vítěz na dráze, se rozhodl kvůli psychickým problémům přerušit silniční kariéru. Stájový kolega Leopolda Königa oznámil, že se na neurčito stáhne z profesionálního pelotonu, aby se mohl věnovat řešení svých potíží.

Peter Kennaugh
zdroj: ČTK/PA autor: Tim Ireland

"Tým Petera v jeho rozhodnutí plně podporuje a souhlasíme, že toto je nejlepší způsob, jak zajistit, že se bude moci v blízké budoucnosti vrátit v plném zdraví," uvedli zástupci týmu Bora-hansgrohe.

Britský šampion v silniční cyklistice z let 2014 a 2015 byl v minulosti členem týmu Sky, který pomohl Chrisi Froomeovi ke dvěma z jeho čtyř titulů na Tour de France. Vloni přestoupil do stáje Bora-hansgrohe.

"Chtěl bych všem v týmu poděkovat za podporu a pochopení, které mi umožní zotavovat se mimo sportovní prostředí," napsal devětadvacetiletý bývalý dráhař. Ve sbírce má mimo jiné olympijské zlato z Londýna 2012, kde spolu s Edwardem Clancym, Geraintem Thomasem a Stevenem Burkem ovládli ve světovém rekordu stíhací závod družstev.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy