Následuje
V šachu

Nejlepší český tým bikerů s novými tvářemi cílí na desítku v SP

Praha - S pozměněným složením a na nových kolech vstoupí do sezony nejlepší český tým horských kol. Barvy stáje, jež ponese název Sram Rubena Trek, budou vedle stávajících členů Jana Škarnitzla a Ondřeje Zeleného hájit i Marek Rauchfuss a Jiří Řešátko. Tým touží po vavřínech na domácí půdě, v závodech světového poháru by chtěl zaútočit na první desítku.

Jan Škarnitzl
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Bývalý tým olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého má do sezony smělé cíle. "Pokusíme se navázat na naše loňské úspěchy a pokusíme se Jardu trochu dostihnout, aby náš výsledek byl brán o něco více v potaz," řekl Škarnitzl, dvanáctý závodník olympijského závodu v Londýně a týmová jednička.

Vedle potvrzení pozic v domácích závodech touží tým dát o sobě o něco více vědět i na mezinárodní scéně. "Světový pohár je naším hlavním cílem do sezony. Pokud se tam nebo na mistrovství světa povede umístění do desátého místa, lze tu sezonu pak hodnotit jako velice povedenou. V domácím prostředí by to měla být obhajoba Českého poháru a opět zisk titulu mistra republiky," doplnil Škarnitzl.

Čeští bikeři vyhlížejí start sezony

"Spokojený bych byl s každým umístěním v top ten v závodech světového poháru, mistrovství světa či Evropy, protože bychom udělali zase krůček ke světové špičce a bylo by vidět, že svoji práci odvádíme velmi dobře. V opačném případě a umístění za 15. místem budu přemýšlet nad tím, kde se stala chyba," prohlásil manažer týmu Jaroslav Žitný.

Jan Škarnitzl:

"Byl jsem jedenáctý, dvanáctý, patnáctý... Přiblížit se té desítce nebo ještě lépe do ní nahlédnout je cílem sezony. Dalším krokem pak bude pódium, ale to třeba až v příští sezoně. Kdyby se to podařilo celkově do desátého místa, byla by to paráda." 

Novou tváři je Rauchfuss, který v pondělí absolvoval operaci kolena, ale měl by se brzy opět posadit na kolo. "Nebylo to nic závažného, takže pozítří začnu s tréninkem a přípravou na sezonu," přiblížil Rauchfuss, jehož čeká první rok mezi elitou. Ještě loni jezdil v kategorii do 23 let. "Bude to velký boj mezi ostřílenými 'eliťáky', ale zároveň velká motivace, protože budu jezdit s Honzou Škarnitzlem, který je českou dvojkou. Je na tom výborně a bude pro mě tahounem, já se mu budu snažit sekundovat," nastínil Rauchfuss.

Po spolupráci se značkou Specialized přesedlala stáj na kola Trek. "Abych pravdu řekl, tak jsem se toho trošku obával. Člověk mění kompletní materiál, je na něco zvyklý a z té změny má malinko hrůzu, protože neví, zda mu to nové sedne. Ale zatím u mě panuje naprostá spokojenost a jak ukázaly první závody na Kypru, to kolo mi sedne výborně," pochvaloval si Škarnitzl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy