Na závodu Kolem Švýcarska podruhé triumfoval Špilak

Schaffhausen – Sedmým dvojnásobným vítězem etapového závodu Kolem Švýcarska se stal Slovinec Simon Špilak. Celkové vedení si pohlídal v závěrečné časovce, ve které ztratil na Rohana Dennise 51,06 s. Triumf v závěrečné 9. etapě slavil tým BMC. Za Dennisem se srovnali Švýcar Stefan Küng a Ital Damiano Caruso, který uhájil druhé místo celkově.

Špilak si v časovce nenechal utéct vítězství v Tour de Suisse

Ačkoli Špilak už podruhé vyhrál generálku na Tour, velké závody ho ale nelákají. "Od roku 2014 žádné Grand Tours nejezdím, je to mé vlastní rozhodnutí. Dávám přednost šesti- až desetidenním etapovým závodům," řekl slovinský vítěz. "Časovka byla těžší, než jsem čekal. Mým největším soupeřem ve Švýcarsku byla teplota, ale horko jsem tentokrát porazil," uvedl Špilak.

Caruso útočil na Špilakovo průběžné vedení, ale Slovinec si celkový triumf pohlídal pátým místem. Na svého italského soupeře ztratil pouze čtyři sekundy a po devíti etapách ho porazil o 48 sekund.

Z kvarteta českých cyklistů byl v časovce nejlepší na 23. místě bývalý mistr republiky Jan Bárta. V celkovém pořadí byl devatenáctý Ondřej Cink, jenž by se měl ve své premiérové sezoně na silnici představit buď na Tour, nebo na Vueltě. "Byl to velice náročný závod, jsem hodně spokojený se svou výkonností," uvedl bývalý biker, jenž jezdí za tým Bahrajn-Merida.

Výsledky etapového závodu Kolem Švýcarska

1. Dennis (Austr./BMC) 36:30, 2. Küng (Švýc./BMC) -29, 3. Caruso (It./BMC) -47, 4. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 5. Špilak (Slovin./Kaťuša) oba -51, 6. Kruijswijk (Niz./LottoNL) -54, ...23. Bárta (ČR/Bora) -1:48, 43. Cink (ČR/Bahrajn-Merida) -2:37, 80. Štybar (ČR/Quick-Step) -3:40, 138. Hirt (ČR/CCC) -7:09.

Konečné pořadí: 1. Špilak 28:37:11, 2. Caruso -48, 3. Kruijswijk -1:08, 4. Pozzovivo (It./AG2R) -2:37, 5. Costa (Portug./SAE Team Emirates) -3:09, 6. I. Izagirre -3:51, ...19. Cink -17:28, 25. Hirt -26:14, 63. Bárta -1:05:15, 70. Štybar -1:10:46.