Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Na Pražských schodech se utkají Kulhavý se Schurterem

Exhibiční závod horských kol Pražské schody nabídne letos velkou lahůdku: souboj posledních dvou olympijských vítězů Jaroslava Kulhavého a Švýcara Nina Schurtera. Zatímco Kulhavý, šampion z Londýna 2012, je tradičním účastníkem klání v okolí Pražského hradu, úřadující olympijský král z Ria Schurter si ho v úterý 29. května zkusí poprvé v kariéře.

Jaroslav Kulhavý a Nino Schurter
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Pojede se jubilejní 25. ročník. Mezi hvězdami ze světa horských kol bude navíc na startu i skvělý nizozemský cyklokrosař Mathieu Van der Poel, jenž závodí rovněž na silnici, ale není neznámou tváří ani mezi bikery.

"Pozvánka na závod, který je pro české jezdce a fanoušky horských kol kultovní, se nedala odmítnout. Bitva o Hrad, a navíc proti Jardovi, bude těžká, ale tak jako v každém závodě ze sebe vydám to nejlepší. Očekávám, že nás i tady poženou fantastičtí čeští diváci a určitě to bude jedinečný sportovní zážitek," řekl ke své účasti Schurter.

Jednatřicetiletý Švýcar je v poslední době vládcem na velkých bikových závodech. Vyhrál poslední tři světové šampionáty, čímž rozšířil počet titulů mistra světa z individuálních závodů na šest. Loni navíc nenašel přemožitele ani v jediném ze šesti závodů série Světového poháru a triumfoval v jeho celkovém účtování již popáté v kariéře.

Kulhavý plánuje na Schurterovu výsadní pozici útočit. "Chtěl bych zlomit ta druhá místa za Ninem, která jsem v poslední době nasbíral. Už je to trochu nuda, když vládne jen jeden jezdec. Věřím, že když se připravím, pořád ho dokážu porazit. A právě tato myšlenka je pro mě strašně důležitá, vlastně nejdůležitější," prohlásil Kulhavý, jenž Pražské schody vyhrál poprvé v roce 2010.

Hlavní závod mužů se pojede na 11 kol a měl by trvat něco málo přes půl hodiny. Ženy zakusí nelehkou trať na 1250 metrů dlouhém okruhu uličkami Malé Strany a Hradčan během sedmi kol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy