Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Na pomyslný Everest vystoupá další cyklista: Buchmann šlape pro charitu

Everesting je překonání nadmořské výšky nejvyšší hory planety v nastoupaných výškových metrech. Během čtyřiadvaceti hodin se na něj chystá německý cyklista Emanuel Buchmann. Další ze silničních profesionálů si tak zpestří vynucenou závodní pauzu způsobenou pandemií koronaviru a svým výkonem chce vybrat na charitu v průměru alespoň 10 eur za každý z 8848 výškových metrů, jež musí pokořit.

Peloton na cyklistické Vueltě
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Stefano Sirotti

Sedmadvacetiletý závodník stáje Bora-Hansgrohe, který se loni blýskl čtvrtým místem na Tour de France, plánuje svůj pokus tento měsíc. Finanční prostředky chce použít na podporu jedné z německých charitativních organizací, které podporují děti. Menší část pak plánuje poslat do cyklistického klubu KJC Ravensburg, kde jezdil jako malý.

"Tohle období bez závodění už nějakou chvíli trvá, a tak bylo hodně času na podobné úvahy," uvedl Buchmann v tiskové zprávě týmu. "Zjistíte, že se jako profesionální jezdec máte relativně dobře, ale v naší společnosti jsou i lidé, kteří nyní potřebují naši pomoc. Proto jsem se rozhodl zahájit projekt, který na jedné straně poslouží dobré věci, na druhé mi pak dodá motivaci navíc pro každodenní trénink," dodal Buchmann.

Při Everestingu jde o nastoupání 8848 výškových metrů, což odpovídá výšce nejvyšší hory světa Mount Everestu, a to opakovaným výjezdem jediného kopce během 24 hodin. "Tahle výzva je pro mě sama o sobě neprobádaným územím. Nikdy jsem nejel přes 8000 výškových metrů najednou v tréninku nebo v závodě. Uvidíme, jak zareaguje moje tělo, budu na to muset jít opatrně," prohlásil Buchmann.

Před dvěma týdny zvládli Everesting v domácích podmínkách na trenažéru Britové Mark Cavendish a Luke Rowe. Na splnění nelehké výzvy potřebovali deset hodin, 37 minut a 32 sekund, během nichž najeli ve virtuálním světě 211 kilometrů. Již v dubnu si pětadvacetiletý Ital Giulio Ciccone naložil ještě o něco víc. Rovněž na platformě Zwift ujel 237 kilometrů a nastoupal deset tisíc výškových metrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy