Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Na poháru ve Slaném dominoval Fiala a slavil první výhru v kariéře

Premiérovou výhru v závodě českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu si na své konto připsal devatenáctiletý Matyáš Fiala, jenž se triumfu dočkal ve Slaném. Podnik ovládl suverénně s více než minutovým náskokem před kolegou z týmu Cyklo Tábor Šimonem Vaníčkem.

Je nám líto, video expirovalo.
Na cyklokrosovém poháru ve Slaném slavil Fiala a Zemanová

"Strašně moc to pro mě znamená. Déšť a chlad, bahno, to vše mi vyhovuje, mám to rád. Bylo to ale strašně těžké. Se Šimonem jsme se snažili si pomoct, ale bylo to především o tom, kdo udělá méně chyb. Já jsem dost těžil z toho, že jsem je nedělal a vydržel jet soustředěně až do cíle," řekl Fiala pro web cyklistického svazu.

Až pátý dojel vedoucí muž seriálu Adam Ťoupalík, který na vítěze ztratil téměř dvě a půl minuty. Jeho náskok v čele průběžného pořadí před Vaníčkem se po pátém ze sedmi závodů ztenčil na pět bodů.

"Od startu jsem se nedokázal dostat dopředu. Trať byla hodně blátivá a po celodenním dešti to zase byl úplně jiný kros než minulý týden ve Veselí nad Lužnicí. Závodem jsem se trochu protrápil, navíc jsem v jednom z okruhů zasekl řetěz," posteskl si Ťoupalík v tiskové zprávě týmu Elkov Kasper.

Mezi ženami si vítězstvím upevnila vedení v poháru Kristýna Zemanová. Devatenáctiletá závodnice navázala na sobotní triumf ve Veselí nad Lužnicí a vede o 46 bodů před sedmnáctiletou Barborou Jeřábkovou, která skončila ve Slaném třetí. Mezi mladé české jezdkyně se vklínila Němka Judith Krahlová. Zemanová má kromě dvou vítězství v tomto ročníku na kontě tři druhá místa.

Závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu ve Slaném:

Muži: 1. Fiala 1:05:59, 2. Vaníček (oba Cyklo Tábor) -1:05, 3. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) -1:18, 4. Herrmann (Něm.) -2:10, 5. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) -2:28, 6. Černý (Expres CZ-Tufo Kolín) -2:30.

Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. A. Ťoupalík 242, 2. Vaníček 237, 3. Říman 231.

Ženy: 1. Zemanová (Brilon) 42:17, 2. Krahlová (Něm.) -26, 3. Jeřábková -47, 4. Hladíková (obě Brilon) -1:10, 5. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) -2:30, 6. Vaníčková (Brilon) -2:59.

Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Zemanová 247, 2. Jeřábková 201, 3. Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling) 199.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články