Golf Time

Na domácí trati v Hulstu dominoval Van der Poel, Van Aertovi vrátil porážku z Dendermonde

Mathieu van der Poel navázal na novoroční vítězství na Grand Prix Svena Nijse v belgickém Baalu a vyhrál úvodní letošní díl Světového poháru cyklokrosařů v Hulstu. Svému velkému rivalovi z terénu i silnice Woutu Van Aertovi tak vrátil porážku z vánočního závodu v Dendermonde, když zvítězil o minutu a půl. Stejně jako v pátek v Baalu dojel třetí Brit Thomas Pidcock, Češi nebodovali.

Mathieu van der Poel
zdroj: ZUMA autor: David Stockman

"Minulý týden jsem dojel skoro tři minuty za Van Aertem, takže myslím, že tohle nic neznamená," řekl Van der Poel směrem k mistrovství světa, které se pojede na konci ledna v Ostende.

"Vždycky záleží na momentální formě. Já se dneska cítil výborně a jsem rád, že se mi takhle povedlo zakončit první blok závodů," uvedl Nizozemec, který si připsal osmé vítězství v této cyklokrosové sezoně.

V pořadí Světového poháru, který se kvůli koronaviru smrskl na pět závodů, ztrácí před posledním dílem v Overijse na vedoucího Van Aerta 15 bodů.

Van der Poel vrátil Van Aertovi v SP v cyklokrosu porážku

V ženském seriálu si už v předstihu zajistila celkové prvenství Lucinda Brandová, která v Hulstu skončila na druhém místě.

Domácí Nizozemky obsadily první čtyři místa. Pro vítězství si dojela Denise Betsemaová a třetí byla mistryně světa Ceylin Del Carmen Alvaradová.

Výsledky Světového poháru v cyklokrosu v Hulstu:

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:05:27, 2. Van Aert (Belg.) -1:31, 3. Pidcock (Brit.) -1:49, 4. M. Vanthourenhout -2:41, 5. Toon Aerts (oba Belg.) -3:07, 6. Van der Haar (Niz.) -3:19, ...29. Boroš -3 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Van Aert 125, 2. M. Van der Poel 110, 3. M. Vanthourenhout 106, 4. Toon Aerts 87, 5. Hermans (Belg.) 78, 6. Van Kessel (Niz.) 73, ...41. Boroš 3.

Ženy: 1. Betsemaová 53:06, 2. Brandová -1:02, 3. Alvaradová -1:09, 4. Worstová (všechny Niz.) -1:26, 5. Vasová (Maď.) -1:57, 6. Honsingerová (USA) -2:10, ...32. Havlíková -1 kolo, 41. Vaníčková -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Brandová 150, 2. Betsemaová 108, 3. Alvaradová 102, 4. Vasová 83, 5. Honsingerová 80, 6. Cantová (Belg.) 66.