Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Mladší z nadějných bratrů Vackových Mathias se drží v popředí Závodu míru

Jeho bratr Karel již juniorským létům odrostl, mladší z bratrů Vackových Mathias však ještě do kategorie nadějí náleží. Na Závodu míru dojel dvacátý v úvodní etapě se ztrátou šestnácti vteřin na vítězného Francouze Huga Toumirea, v následující časovce pak zajel třináctý čas. Vackovi v průběžném pořadí náleží 11. příčka.

Je nám líto, video expirovalo.
Hlavní kartou českých juniorů pro závod míru je Mathias Vacek

Závod míru juniorů otevírá cestu do světové cyklistiky. V minulosti zde uspěl například Michal Kwiatkowski či Roman Kreuziger, loňský ročník zase ovládl velice talentovaný Remco Evenepoel. Letos má domácí cyklistika želízko v ohni v Mathiasi Vackovi.

Mladší sourozenec zatím úspěšnějšího Karla Vacka v první etapě dokázal držet krok s mezinárodní konkurencí a dojel ve větší skupině, jíž upláchl pouze vítězný Francouz Toumire. Vacek a spol. na něj ztratili šestnáct vteřin. "Pohlídali jsme si úniky kromě toho Francouzova, s nímž jsme nepočítali. Určitě bych chtěl uspět v královské sobotní etapě," plánuje Vacek.

Za sebou už má i časovku, v níž zajel třináctý nejrychlejší čas. Na prvního Itala Antonia Tiberiho poztrácel za jedenáct kilometrů 42 vteřin. Vacek je tak aktuálně jedenáctý (+43), nadále vede Toumire. "Stále se držím ve žlutém a ani nevím, jak se mi to podařilo. Máme tu silný tým, tak se vedení pokusím udržet," líčil Francouz.

Zdroj
ČT sport, zmj.cz

Hlavní zprávy