Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Merckx: Tour zase ovládne Froome. Nemá žádného skutečného soupeře

Brusel – Tour de France i v příštím roce ovládne Chris Froome. Tak předpovídá výsledek slavného závodu legenda belgické cyklistiky Eddy Merckx. Dle něj není o triumfu britského jezdce pochyb, jelikož v pelotonu není jediný soupeř, který by mu mohl skutečně konkurovat.

Chris Froome s trofejí pro vítěze Tour de France
zdroj: ČTK/PA autor: Mike Egerton

"Samozřejmě že zase vyhraje. Kdo jiný by to byl? Vždyť nemá žádné skutečné soupeře," řekl Merckx na adresu Frooma, který v příštím roce bude na Tour de France usilovat o třetí vítězství v kariéře.

"Quintana ho potrápí, ale neporazí, protože ho limitují časovky. Je to dobrý vrchař, ale drží se moc při zemi, je příliš opatrný. Letos čekal s útokem na Frooma na předposlední den a Alpe d´Huez, což ukázalo, že to není pořádný formát," uvedl sedmdesátiletý Belgičan, který vedle titulů v letech 1969, 1970, 1971, 1972 a 1974 vyhrál na Tour celkem 34 etap.

"A další. Nibali nepojede, Contador bude zase o rok starší. Aru, to fakt nevím... Na papíře prostě Froome žádné soupeře nemá," řekl Merckx na adresu třicetiletého jezdce týmu Sky, kterému letos pomohl zopakovat předloňský triumf na Tour i český cyklista Leopold König.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy