Následuje
Sportovní zprávy

Matthews odhadl sprint lépe než Sagan a patří mu čtvrtá etapa

Flims (Švýcarsko) - Den před královskou etapou, která povede na Sölden až do výšky přes 2600 metrů, absolvovali závodníci ještě jeden kopcovitý den. Vítězem se v městečku Schwarzenbach na severýchodu Švýcarska stal Michael Matthews, který byl v hromadném finiši rychlejší než Peter Sagan. Žlutý dres nadále drží Tom Dumoulin.

Čtvrtá etapa Tour de Suisse se natáhla na 184 kilometrů díky třem závěrečným okruhům v okolí cílového Schwazenbachu. Ty byly nepříjemné hlavně díky prudkému stoupání na Kirchberg (3. kategorie), na němž se dal provést rozhodující nástup - týmy spoléhající na hromadný sprint či jedoucí na celkové pořadí si tak v těchto místech musely hlídat možná překvapení. Únik dne, ve kterém figurovala zvučná jména jako Thomas De Gendt, Davide Malacarné nebo Stijn Devolder, vydržel až do prostředního z nastíněných okruhů. Pak jej peloton vedený stájí Orica GreenEdge dostihl.

Ve stejném okruhu nevydrželi tempo hlavního pole sprinteři Mark Cavendish a Alexander Kristoff, kteří tak už nemohli zasáhnout do souboje o vítězství. Překvapivé bylo, že o pár kilometrů dále už neakceptoval rychlost pelotonu ani Fabian Cancellara - zraněními stíhaná domácí hvězda stále není ve své kůži. Tým Oricy ale jel opravdu rychle a postupně odpadnuvších závodníků nebylo málo.

Závodníkem, který se pokusil ostatním odjet, byl nakonec Alexej Lutsenko z týmu Astana. Nenápadný jezdec se vrací po vleklém zranění a v posledních kilometrech před cílovým Schwarzenbachem si držel až půlminutový náskok. Za ním došlo k protireakci - a drobnými nástupy pokus Kazacha skončil. Rozhodovalo se tak až podle očekávání v hromadném spurtu. V něm se ze závěsu za Paterem Saganem, který nastoupil příliš brzy, vynořil Michael Matthews a komfortně zvítězil. Za ním skončil Sagan, třetí dosprintoval Greg Van Avermaet.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy