Je nám líto, video expirovalo.

Matthews kraloval ve spurtu a vyhoupl se do čela celkového pořadí

Arcos de la Frontera – Cyklistická Vuelta má nového lídra. Do červeného se oblékne Australan Michael Matthews, který vyhrál ve spurtu třetí etapy a v pozici lídra vystřídal Alejandra Valverdeho. Španěl klesl na průběžné třetí místo a za Matthewsem zaostává o jedenáct sekund, na druhou příčku se vyhoupl vítěz letošního Gira Nairo Quintana

Michael Matthews
zdroj: ČTK/AP

Do 197,8 km dlouhé etapy peloton odstartoval z paluby letadlové lodi Juan Carlos I, vítěze ale určil až spurtérský duel mezi jezdcem australské stáje Orica-GreenEdge a Irem Danielem Martinem. Cíl etapy čekal na jezdce po náročném dojezdu do kopce v Arcos de la Frontera, mezi jehož nástrahy patří i technická pasáž se zatáčkami a úzkým mostem.

Třiadvacetiletý Matthews se udržel v čele jako jeden z mála spurtérů ve vedoucí skupině a nakonec rozhodl útokem zhruba 200 metrů před cílem. Třetí dojel s mírným odstupem Španěl Joaquín Rodríguez, který v závěrečném pětikilometrovém kopci s až šestiprocentním stoupáním nasadil k útoku příliš brzy.

Je nám líto, video expirovalo.
Vuelta 2014

Valverde, který měl zhruba 20 km před cílem pád, ztratil na přední šestnáctičlennou skupinu sedm sekund a na druhé místo v průběžném pořadí se před něho dostal ještě jeho stájový kolega z Movistaru Nairo Quintana. Kolumbijský vítěz Gira d'Italia ztrácí na Matthewse, jenž na letošním Giru rovněž oblékal růžový trikot lídra, čtyři sekundy.

Úterní čtvrtá etapa zavede peloton z Maireny del Alcor po 167,4 km dlouhé trase do Córdoby. 

3. etapa Cádiz - Arcos de la Frontera (197,8 km):

1. Matthews (Austr./Orica) 5:12:14, 2. Martin (Ir./Garmin), 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Kelderman (Niz./Belkin), 5. Martens (Něm./Belkin), 6. Evans (Austr./BMC), 7. Mondory (Fr./AG2R), 8. Bouhanni (Fr./FDJ.fr), 9. Moreno (Šp./Kaťuša), 10. Froome (Brit./Sky) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Matthews 9:27:53, 2. Quintana (Kol./Movistar) -4, 3. Valverde (Šp./Movistar) -11, 4. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -15, 5. Caruso (It./Cannondale), 6. Chaves (Kol./Orica) oba -17, 7. Bennett (N. Zél./Cannondale), 8. Arredondo (Kol./Trek), 9. Zubeldia (Šp./Trek) všichni -20, 10. Brambilla (It./Omega Pharma-Quick-Step) -22. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy