Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Mám velké štěstí. Jsem naživu a budu moct chodit, vzkázal z nemocnice Bernal

Všem cyklistickým fanouškům zatrnulo, když uviděli zprávy týkající se Egana Bernala. Vítěz Tour de France z roku 2019 musel po nárazu do stojícího autobusu ve vážném stavu do nemocnice. Nyní o rozsahu zranění poprvé promluvil sám kolumbijský cyklista. 

Egan Bernal
zdroj: Instagram.com/eganbernal

Bernal od pondělního nárazu do stojícího autobusu leží v nemocnici La Sabana v Bogotě na jednotce intenzivní péče s mnohačetnými zraněními, má za sebou dvě operace a minimálně další dvě ho čekají.

"Měl jsem pětadevadesátiprocentní pravděpodobnost, že ze mě bude paraplegik, a téměř jsem přišel o život, protože jsem dělal to, co mám na světě nejraději. Dneska bych rád poděkoval bohu, klinice, všem jejím specialistům, kterým se podařilo nemožné, mé rodině a vám všem za přání," vzkázal Bernal na instagramu. Zveřejnil také fotografii, na které je zachycen se stabilizačním límcem na krku. "Stále jsem na JIP a čekám na další operace," dodal.

Bernal měl nehodu při tréninku na vysokohorském soustředění ve své vlasti. Pětadvacetiletý jezdec stáje Ineos Grenadiers narazil do zadní části autobusu stojícího u krajnice. Při kolizi ve vysoké rychlosti si poranil hrudní páteř a zlomil stehenní kost a čéšku.

Obě tato zranění si vyžádala operaci. Zlomená žebra měla za následek i poranění plíce. Dalším zákrokům se podrobí v nejbližší době, a sice kvůli zlomenině záprstní kosti na pravé ruce a frakturám v oblasti čelisti a chrupu. "Jedná se o sekundární zákroky, které nejsou život ohrožující," uvedla klinika.

Tři dny po Bernalovi měl nehodu při tréninku doma v Kolumbii také další člen stáje Ineos Grenadiers Brandon Rivera. Po čtvrtečním pádu byl převezen do stejné nemocnice. Podle britského týmu má pětadvacetiletý Rivera zlomený a vykloubený loket a vykloubené rameno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články