Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Madeta Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín

Majka končí v Boře a stane se součástí Pogačarova týmu

Rafal Majka po sezoně změní působiště. Jednatřicetiletý polský cyklista skončí v Bora-hansgrohe a další dva roky bude oblékat dres týmu UAE Team Emirates. Zde by měl být superdomestikem Tadeje Pogačara.

Rafal Majka
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Fotoreporter Sirotti Ste

Majka, který má bohaté zkušenosti ze závodů Grand Tours, je v Boře čtvrtou sezonu. Aktuálně hájí barvy německého týmu na Giru d'Italia a závod má dobře rozjetý, aby i při páté účasti skončil celkově mezi nejlepší sedmičkou. Jeho nejlepším výsledkem na závodech Grand Tours je třetí příčka z Vuelty 2015.

Poté, co se Majka snažil naplnit osobní ambice, měl by se podle všeho nyní stáhnout více do role domestika. Stáj se snaží posílit s cílem hrát jednu z hlavních rolí na třech hlavních etapových podnicích v příštím roce.

Pogačar se v letošním ročníku "Staré dámy" stal prvním vítězným Slovincem. V necelých 22 letech byl navíc nejmladším vítězem Tour od roku 1904, kdy vyhrál domácí Henri Cornet v 19 letech.

"Příchod Rafala je pro naši partu vrchařů ohromně silným povzbuzením. Počítáme, že pomůže Tadejovi, ale zároveň si u nás bude moct plnit i své osobní ambice a rozhodně dostane určitou svobodu," nastínil týmový manažer Mauro Gianetti, jaká bude pozice bronzového muže z olympijského silničního závodu v Riu de Janeiro.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy