Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

Machačová je mistryní světa v dráhovém bodovacím závodě

Minsk - Jarmila Machačová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v dráhové cyklistice. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka dnes vyhrála v Minsku bodovací závod, který je její parádní disciplínou. Díky Machačové získala česká výprava první cenný kov v Minsku a již teď vylepšila bilanci z minulého šampionátu v Melbourne, kde skončila bez medaile. Po té sahal v pátek v bodovacím závodu zkušený Milan Kadlec, ale skončil těsně čtvrtý.

Dráhová cyklistika
zdroj: isifa/Getty Images autor: Cameron Spencer

Machačová získala na velké akci svou třetí medaili a opět v bodovačce, jež už nefiguruje v olympijském programu. Před dvěma lety byla druhá na MS v Apeldoornu a třetí na mistrovství Evropy ve stejné hale. 

K životnímu úspěchu dnes závodnici pražské Dukly pomohl úspěšný únik v úvodu závodu s Mexičankou Sofií Arreolovou a Jamie Wongovou z Hongkongu. Trojici se podařilo nadělit zbytku pelotonu jedno kolo, za což si závodnice připsaly 20 bodů. Machačová navíc vyhrála sprint, takže od třicátého kola ze sta vedla. 

Na prvním místě se česká cyklistka udržela i díky pěti bodům získaným v dalších třech sprintech. Zlatem si však nemohla být jistá do posledního kola, neboť Arreolová byla v úniku a jen fakt, že dojela do cíle jako druhá, Mexičanku připravil o triumf. Machačová s 30 body uhájila vedení o jediný bod, třetí byla s 22 body Giorgia Bronziniová z Itálie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy