Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec

López nedopustil dramatizaci a ovládl Kolem Katalánska, druhý skončil Adam Yates

Čtvrtý triumf pro kolumbijského cyklistu na závodě Kolem Katalánska v historii. Miguel Ángel López uhájil své těsné vedení 14 sekund, které měl před poslední etapou, i přestože musel stahovat se svými parťáky z Astany nástup nakonec druhého Adama Yatese. Poslední etapu akce zařazené do WorldTour v Barceloně vyhrál po sólovém úniku Ital Davide Formolo.

Lídr Astany na závodě Kolem Katalánska Miguel Ángel López
zdroj: ČTK/EFE autor: Toni Albir

Člen stáje Bora-hansgrohe Formolo si dojel pro první vítězství od roku 2015, kdy vyhrál čtvrtou etapu na Giru d'Italia.

López v závěrečné etapě odrazil všechny útoky a uhájil náskok 14 sekund před Britem Adamem Yatesem, který se ještě pokusil celkové vítězství urvat pro sebe. Zhruba dvacetikilometrová jízda v úniku ale přišla vniveč a skupina s Lópezem jej v závěru dojela.

López skončil v etapě dlouhé 143 kilometrů třináctý se ztrátou 55 sekund na Formola. Za ním přijel na druhém místě s odstupem 51 sekund domácí Enric Mas a třetí místo obsadil Němec Maximilian Schachmann, který útočil na prvenství v bodovací soutěži. Nakonec zaostal o bod za Australanem Michaelem Matthewsem.

Pro Lópeze bylo vítězství v 99. ročníku kalatánského podniku druhým letošním triumfem v etapovém závodě po únorovém vítězství na Kolumbii. Pětadvacetiletý jezdec stáje Astana je čtvrtým kolumbijským šampionem závodu Kolem Katalánska po Alvaru Mejiovi (1993), Hernánu Buenahorovi (1998) a Nairu Quintanovi (2016).

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - závěrečná 7. etapa (143,1 km):

1. Formolo (It./Bora-hansgrohe) 3:19:41, 2. Mas (Šp./Deceuninck-Quick Step) -51, 3. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -53, 4. Smith (N. Zél./Mitchelton-Scott), 5. Valverde (Šp./Movistar), 6. Bernal (Kol./Sky) všichni -55, ...38. Vakoč (ČR/Deceuninck-Quick Step) -2:25, Černý (ČR/CCC) nedokončil.

Konečné pořadí: 1. López (Kol./Astana) 29:14:17, 2. A. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -14, 3. Bernal (Kol./Sky) -17, 4. Quintana (Kol./Movistar) -25, 5. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -56, 6. Woods (Kan./EF Education First) -1:42, ...95. Vakoč -1:18:17.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy