Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Langvadová uspěla ve spurtu a zkompletovala v Novém Městě double

Po pátečním vítězství v short tracku si Annika Langvadová z Dánska podmanila v Novém Městě na Moravě i cross country. V dramatickém finiši závodu Světového poháru předčila Švýcarku Jolandu Neffovou. Nejlepší Češkou byla Karla Štěpánová, která obsadila 27. místo. 

Annika Langvadová
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

Čtyřiatřicetiletá Langvadová, která na Vysočině triumfovala ve SP už loni, odjela brzy spolu s Neffovou. Spurt dvou posledních světových šampionek pak zvládla lépe zkušená Dánka. Třetí skončila Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie.

"Trať v Novém Městě je má nejoblíbenější. Miluji to tady a vždy se sem ráda vracím. S Jolandou to bylo hodně těžké a taktické. V posledním kole jsem si myslela, že mi pravděpodobně ujede, ale věřila jsem, že když se jí udržím, v závěru bych mohla uspět já, což se i stalo," hodnotila Langvadová.

Rodačka ze Silkeborgu dovršila triumfem vítězný novoměstský hattrick v olympijské disciplíně cross country. I svůj titul mistryně světa si totiž před dvěma lety vyjela právě na okruhu Vysočina Areny. Tehdy Nové Město na Moravě závod SP nepořádalo. 

Druhá česká reprezentantka Jitka Škarnitzlová byla po zaváděcím okruhu desátá, ale v následujících pěti kolech už se pořadím propadala a nakonec dojela osmadvacátá se ztrátou sedmi minut za vítěznou Langvadovou.

"Start byl super a byla jsem mezi nejlepšími, jenže hlavně ve výjezdech jsem na kořenech ztrácela. Vůbec se mi v těchto pasážích nejelo dobře. Sílu v nohách jsem cítila, ale kolo jsem nedokázala sladit s terénem, zejména s kořeny. Nebyla jsem schopná jet v klidu, dnes to vůbec nebylo ono," konstatovala v cíli Škarnitzlová.

Štěpánová byla naopak s umístěním spokojená. "Chtěla jsem ukázat, že na to mám do kopce i z kopce, takže jsem tam párkrát trochu zazmatkovala. Ale podařilo se mi znovu začít soustředit a dojet na slušné pozici. Jsem ráda, že to klaplo do třiceti," řekla Štěpánová.

Závod Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě:

Ženy - elite: 1. Langvadová (Dán.) 1:20:37, 2. Neffová (Švýc.) -1, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -47, 4. Battyová (Kan.) -1:04, 5. Wloszczowská (Pol.) -2:26, 6. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -2:44, ...27. Štěpánová -7:00, 28. Škarnitzlová -7:03, 53. Ježková -13:15, 57. Pichlíková, 63. Veselá (všechny ČR) obě -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Langvadová 798, 2. Neffová 760, 3. Ferrandová-Prevotová 586, 4. Tauberová (Niz.) 520, 5. Kellerová (Švýc.) 495, 6. Wloszczowská 455, ...19. Škarnitzlová 220, 28. Štěpánová 176, 68. Ježková 24, 83. Pichlíková 11, 85. Veselá 8.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy