Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Labounková je mistryně světa ve fourcrossu, muži přidali dvě medaile

Romana Labounková je poprvé mistryní světa ve fourcrossu. Zlato, které vybojovala ve Val di Sole, přidala k dvěma stříbrům a dvěma bronzům z předchozích let. Na šampionátu v Itálii získali ještě Tomáš Slavík stříbro a Mikuláš Nevrkla bronz, v mužském finále byl nejrychlejší Francouz Quentin Derbier.

Ilustrační fotografie
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Devětadvacetiletá Labounková obhajovala ve Val di Sole loňské stříbro, ale dokonale využila toho, že na startu letos chyběla pětinásobná šampionka Caroline Buchananová z Austrálie.

Ve finále předčila druhou Britku Natashu Bradleyovou i třetí Němku Raphaelu Richterovou a získala ve fourcrossu už pátou světovou medaili. Další cenný kov dokázala v minulosti na MS vybojovat i v bikrosu.

"Je to dlouho chtěný titul, je to přesně deset let, kdy jsem poprvé startovala na mistrovství světa ve fourcrossu a bylo to tady ve Val di Sole. Takže mám velkou radost," uvedla Labounková, která se soupeřkami neměla příliš práce, neboť semifinále i finále s přehledem vyhrála.

Dvojnásobný mistr světa Slavík vyhrál stejně jako Labounková čtvrteční kvalifikaci a ve vyřazovacích jízdách měl možnost výběru dráhy, ale na třetí titul po letech 2010 a 2014 nakonec nedosáhl. K dvěma mužským medailím přidal ještě Tomáš Brožík osmé místo.

Slavík ve finálové jízdě vedl, ale v závěru zaváhal a Derbier ho před cílem předjel. "Myslel jsem, že jsou kluci dál za mnou, už jsem si říkal, že je to v pohodě, že pojedu závěrečnou rockgarden na jistotu. Jenže jsem najel do lajny, kterou jsem předtím vůbec nejel, a málem jsem šel přes řídítka," řekl Slavík.

Je nám líto, video expirovalo.
Labounková si dojela pro titul mistryně světa ve fourcrossu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy