"Chtěl jsem se držet zadního kola Valverdeho nebo Dana Martina, ale byl jsem zkrátka příliš vzadu. Cítil jsem se přitom opravdu dobře a měl jsem dojem, že mám všechno pod kontrolou," říkal Kwiatkowski na předměstí Lutychu v Ans.

Polský jezdec se Valverdeho s Martinem nestihl zachytit a nakonec sprintoval o třetí příčku. Tu nakonec také uhájil před Michaelem Matthewsem. "Bylo to opravdu hrozně rychlé – možná to vypadalo v televizu, že se moc nesnažíme, ale každý byl na svém limitu," popisoval, proč bylo těžké se z první skupiny odpoutat. 

"Jsem s tím umístěním spokojený, protože tohle jaro pro mě bylo opravdu dlouhé," uzavřel. Kwiatkowski začal závodit už na začátku února – na jaře vyhrál italské podniky Strade Bianche a Milán–Sanremo, druhý skončil na Amstel Gold Race. Závodníka britského Teamu Sky tak nyní čeká zasloužená pauza, do pelotonu by se měl vrátit na Critériu du Dauphiné.

přehrát video (javascript:void(q='eyJ0cGwiOiJhcnRpY2xlIiwidmlkZW9JRCI6IkNUMjQtNzA1Mjc2IiwibXVsdGltZWRpYUlEIjoiNzA1Mjc2In0='))