Je nám líto, video expirovalo.

Kulhavý: Tento rok chci mít volnější. Příprava nesmí být stereotyp

Praha – Jako poněkud volnější chce nadcházející sezonu pojmout Jaroslav Kulhavý. Představí se sice na všech závodech Světového poháru, některé podniky chce ale pojmout spíše tréninkově. Dvaatřicetiletý biker chce tento rok použít jako odraz k Hrám v Tokiu 2020.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"V letošní poolympijské sezoně bych si rád trošku odpočinul, zrelaxoval. Menší závody, mimo mistrovství světa a Světový pohár, asi pojmu volněji a budu je brát jako trénink. Nebudu také tolik cestovat a energii budu věnovat věcem, které jsem loni nestíhal. Aby člověk dobil baterky na další tři roky," řekl Kulhavý. Prvním z vrcholů letošního roku pro něj bude květnový závod SP v Novém Městě na Moravě.

Chce se ale udržet v absolutní špičce, proto nemůže příliš omezovat trénink. "Není to o tom, že by člověk netrénoval nebo trénoval polovinu co normálně. Hodinám na kole se nevyhnu. Jde o cestování a věci okolo," uvedl Kulhavý s tím, že plánuje absolvovat všechny podniky SP. 

Přestože další olympijské hry budou až v roce 2020, Kulhavý by se rád v Tokiu představil. "Závodit určitě budu. Jestli to klapne i na olympiádu, člověk nikdy neví. Dohodnutý s největšími partnery na čtyři roky jsem, něco dělat budu muset," pousmál se. "Může se mi příští rok přestat dařit a už se do toho nedostanu. Nebo to může být super. Letošní a příští rok budou určitě odrazové a vše budu směřovat k tomu, aby to v Tokiu dopadlo," doplnil.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Jaroslav Kulhavý: "Není jednoduché střílet každou sezonu to samé. Do přípravy je potřeba vložit něco nového, aby to nebyl stereotyp. Chci, aby mě sport bavil. Nejde jen závodit a sbírat medaile. Už jsem si tak nějak všechno dokázal, další medaile nebo titul je sice super, ale dělat to 30 let nemám zapotřebí. Jsou tam i jiné výzvy." 

Jednu výzvu však před sebou stále má - prosadit se v silniční cyklistice. V minulosti několikrát uvažoval o přestupu mezi disciplínami, nyní už je jasné, že prioritou budou vždy horská kola. "Když bude šance dostat se na nějaký závod odpovídající úrovně - WorldTour nebo jiné nejvyšší kategorie - tak bych se tomu nevyhýbal. Zatím jsme to ale neřešili, možná příští rok. Letos si chci odpočinout," uvedl Kulhavý.

Že by mohl uspět, dokazuje letos Ondřej Cink. "Všeobecně se ví, že bikeři na tom nejsou hůře než silničáři. Samozřejmě, že silnice je královská disciplína, ale bikeři nejsou o třídu horší. A Ondra to předvedl. Z perfektního bikera se přes noc stal perfektním silničářem v kopcích. To je moje hlavní motivace jednou si to vyzkoušet na nejvyšších závodech. Je to to jediné, co mám v hlavě," dodal Kulhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy