Kulhavý se v Kanadě trápil a přišel o vedení ve Světovém poháru

Mont-Sainte-Anne (Kanada) - Švýcarský biker Nino Schurter se v klasickém podniku
Světového poháru bikerů v kanadském Mont-Sainte-Anne dočkal letos prvního
vítězství v seriálu a hned se vyšvihl do jeho čela. Devátý dojel Ondřej Cink, Jaroslav Kulhavý třináctý a Jan Škarnitzl sedmnáctý. Závod žen s převahou ovládla Schurterova krajanka Jolanda Neffová, která vítězstvím potvrdila dominanci v celém seriálu. Druhá skončila domácí favoritka a druhá žena celkové klasifikace Catherine Pendrelová. Nejlepší z Češek Kateřina Nash vybojovala body za sedmé místo. Čerstvá mistryně republiky Karla Štěpánová dojela v kariérním maximu devatenáctá.

Jaroslav Kulhavý prožil smolný závod. Olympijskému vítězi z Londýna nevyšel start, pohyboval se kolem patnáctého místa, navíc ho ve stíhací jízdě přibrzdil defekt i pád. V SP klesl na druhou příčku. "Dvě úvodní kola byla děsivá, jako bych neměl nohy. Pak ten defekt a první místo (v SP) je pryč. Ale už se těším na další závod za týden do Windhamu," uvedl Kulhavý.

Cink naopak začal skvěle, dokonce chvíli táhl celé závodní pole, postupně však začal ztrácet. O vítězství dlouho bojoval Schurter v klasickém souboji s Julienem Absalonem. Rozhodovalo se v posledním kole, Švýcar utrhl svého velkého rivala před technickou pasáží a náskok si dovezl až do cíle.

Sedmatřicetiletá Nash plánovaně vynechala úvodní tří díly SP v Evropě a do seriálu se zapojila až nyní v zámoří, kde žije. Na Mont-Sainte-Anne má příjemné vzpomínky, neboť tam před dvěma lety vyhrála svůj jediný závod SP.

Stejné umístění jako Nash si připsal v závodu mužů do 23 let Jan Vastl, čtvrtý z nedávného mistrovství Evropy.

Výsledky SP horských kol v Mont-Sainte-Anne

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:27:19, 2. Absalon (Fr.) -14, 3. Vogel -1:35, 4. Näf (oba Švýc.) -1:44, 5. Tempier (Fr.) -1:57, 6. M. Flückiger (Švýc.) -2:46, ...9. Cink -3:09, 13. Kulhavý -3:28, 17. Škarnitzl -4:41, 29. Nesvadba (všichni ČR) -7:31.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Schurter 850 b., 2. Kulhavý 740, 3. Absalon 710, 4. M. Flückiger 560, 5. Vogel 524, 6. Fumic (Něm.) 450, ...8. Cink 392, 22. Škarnitzl 214, 54. Nesvadba 56, 83. Novák 17, 97. Paprstka (oba ČR) 8.

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 1:28:15, 2. Pendrelová (Kan.) -34, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -1:09, 4. Battyová (Kan.) -1:56, 5. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -2:22, 6. Davisonová (USA) -3:05, 7. Nash -3:18, ...19. Štěpánová (obě ČR) -9:56.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Neffová 900, 2. Dahleová-Flesjaaová 790, 3. Pendrelová 670, ...28. Štěpánová 185, 37. Nash 120, 60. Škarnitzlová 45, 65. Huříková 40, 77. Šulcová 21, 90. Veselá (všechny ČR) 8.

Muži do 23 let: 1. Carod (Fr.) 1:15:18, 2. Grotts (USA) -26, 3. Koretzky (Fr.) -1:00, ...7. Vastl -3:28, 19. Stošek (oba ČR) -8:10.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Rodriguez (Šp.) 250, ...14. Vastl 60, 29. Stošek 13.