Následuje
Sportovní zprávy

Kulhavý s parťákem Sauserem se dostali do vedení na Cape Epic

Wellington (JAR) - Dvojice Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser konečně uspěla v závodě Cape Epic v Jižní Africe a po třech smolných etapách se ujala vedení v průběžném pořadí. Čtvrtou etapu z Tulbaghu do Wellingtonu vyhráli s náskokem více než 18 minut a vrátili se do žlutého dresu, který jim patřil po vítězném prologu. 

Jaroslav Kulhavý ve vedení závodu Cape epic
zdroj: Isifa/EPA

"V dlouhém rozbitém stoupání na prémii jsme měli nahoře asi deset vteřin náskok, ve sjezdu jsme něco přidali a pak už jsme to rvali," popsal Kulhavý na své internetové stránce zrod úniku. V průběhu 106 kilometrů dlouhé trasy si nejprve vybudovali šestiminutový náskok a poté jim nahrála smůla, která tentokrát postihla dosud vedoucí duo Karl Platt, Urs Huber. Němec se Švýcarem zabloudili a v průběžném pořadí na Kulhavého se Sauserem nabrali ztrátu 13 minut.

Závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 4. etapa (106 km):1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 4:32:49, 2. Fontana, Fumic (Něm.) -18:07, 3. Buys, Beukes (JAR) -19:28.

Průběžné pořadí: 
1. Kulhavý, Sauser 19:40:04, 2. Platt, Huber (Něm./Švýc.) -13:04, 3. Dietsch, Böhme (Fr./Něm.) -25:21.

"Už mě trochu bolí nohy, roviny už se mi nejedou jako včera nebo předevčírem, ale únava přichází na všechny. V kopcích je to ale zatím pořád v pohodě," zhodnotil svou formu po ujetých 478 kilometrech český olympijský vítěz. Do cíle v Lourensfordu jich ve třech etapách zbývá ještě 228.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy