Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kulhavý potvrdil triumf v SP výhrou v posledním závodě

Val di Sole - Český biker Jaroslav Kulhavý zakončil v italském Val di Sole sezonu Světového poháru v cross country, který celkově vyhrál, čtvrtým vítězstvím za sebou. Letošní světová jednička porazila ve spurtu v cílové rovince Švýcara Nina Schurtera, jenž bude doma za dva týdny při vrcholu sezony na mistrovství světa v Champéry.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Šestadvacetiletý Kulhavý si celkový triumf zajistil minulý víkend vítězstvím před vlastními fanoušky v Novém Městě na Moravě a mohl jet bez tlaku. Prakticky celý závod absolvoval v úniku se švýcarskou dvojicí Schurter, Florian Vogel. Ten v předposledním kole ztratil kontakt a o závěrečném vítězství v letošním ročníku SP se rozhodovalo až na posledních metrech.

Ve finiši připomínajícím dojezdy silničních závodů měl více sil Kulhavý a připsal si páté pohárové vítězství v sezoně a šesté v kariéře. Dvojnásobný mistr Evropy letos nevyhrál pouze úvodní závod seriálu v JAR, kde byl třetí, a pak třetí závod SP v Offenburgu, v němž skončil na druhé pozici.

"Bylo to hodně těžký a vítězství je až neuvěřitelný. Nino je perfektní spurtér, což několikrát dokázal, když přespurtoval Juliena Absalona. Jsem překvapený, že jsem vyhrál," komentoval Kulhavý dramatický závěr. "Rovinka byla naštěstí dost dlouhá. Využil jsem '29', když jsem to roztočil, už se přede mě nedostal," prohlásil český jezdec s tím, že mu pomohla ve finiši větší kola, na která sází.

Vyplatilo se mu také, že v průběhu závodu podle plánu šetřil na rozdíl od závodu v Novém Městě na Moravě, kde úspěšně vsadil na sólovou jízdu. "Snažil jsem se pak na konci rozhodnout v kopci, ale nepovedlo se mi Nina setřást," uvedl. V konečném hodnocení předstihl Schurtera o 340 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy