Následuje
Aktuálně

Kulhavý podruhé v kariéře vyhrál Pražské schody

Praha – V roce 2010 triumfoval na Malé Straně poprvé, nyní přidal druhý triumf. Jaroslav Kulhavý potvrdil dobrou formu před blížícími se závody v Novém Městě a porazil na Pražských schodech Jana Škarnitzla. Třetí dojel Matouš Ulman. Mezi ženami zvítězila Švýcarka Corina Gantenbeinová, Pavla Havlíková dojela na čtvrté příčce.

Trojice nejlepších vedla již brzy po startu závodu na celkem 11 okruhů po 1400 metrech. Před polovinou atraktivního podniku v okolí Pražského hradu se k nim dotáhl Kristián Hynek, spolu s Kulhavým nejlepší český maratonec.

Celé kvarteto vydrželo pospolu až do cíle, jenže v posledním stoupání na Hradčanské náměstí neměl nikdo na Kulhavého, jenž nastoupil a cíl si mohl vychutnat ve vítězné póze s rukama nad hlavou. "Bylo to hodně těžké, ale jelo se mi tady asi nejlíp za posledních pět let. Potvrdil jsem si, že forma není špatná. Doufám ale, že se ostatní nešetřili," pousmál se v cíli Kulhavý.

Český biker potvrdil formu před víkendovými závody v Novém Městě. "Doufám, že ano. Objel jsem asi 120 kilometrů před závodem a byl jsem rozjetý. Nedá se z toho moc usuzovat, ale sebevědomí to pomůže. Už zítra se přesunu do Nového Města, zůstanu tam a všechno soustředím na nedělní závod," dodal.

"Byl to úplný šrot od startu do cíle, bylo to šílené. Šel jsem do toho s tím, že chci dobře odstartovat, abych si nemusel dojíždět žádnou ztrátu. Jelo se hrozně vysoké tempo a myslel jsem, že to nelze vydržet, ale já se naopak cítil líp a líp. Když ale Jára v závěru nastoupil, nebyla vůbec šance mu stačit," přiznal Ulman.

Vítěz z roku 2015 Hynek přiznal, že pomalejší start nebyl záměrem. "Mimořádně jsem pokazil start a potom mě stálo hodně sil dostat se dopředu. Kdyby byl závod o něco delší, asi by mi to sedělo více, ale i tak - dojet v kontaktu a mezi prvními pěti je tady vždy úspěch a krásný zážitek," prohlásil Hynek.

Ženy absolvovaly o čtyři okruhy méně a Gantenbeinová triumfovala 26 vteřin před krajankou Lindou Indergandovou a devětatřicetiletou Ruskou Irinou Kalentěvovou, jež zůstala zpět o další minutu. Havlíková na třetí příčku ztratila 14 sekund. Šestá dojela Adéla Šafářová.

Pražské schody, exhibiční závod na horských kolech:

Muži: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 34:13, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -3, 3. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -5, 4. Hynek (Topeak Ergon) -13, 5. Pfäffle (Něm./Möbel Mörki) -54, 6. Rauchfuss (Kelly's Bike Ranch) -1:13.

Ženy: 1. Gantenbeinová (Möbel Mörki) 26:04, 2. Indergandová (obě Švýc./Focus) -26, 3. Kalentěvová (Rus./Möbel Mörki) -1:29, 4. Havlíková (KCK Jablonec) -1:43, 5. Kleinová (Něm./Superior Rothaus) -1:56, 6. Šafářová (Nutrend Specialized) -2:22. 

Hlavní zprávy