Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905

Kulhavý hledá nový impulz, v sezoně bude jezdit v barvách vlastního týmu

Nejúspěšnější český biker historie Jaroslav Kulhavý bude v tomto roce oblékat dres týmu Jaroslav Kulhavy Cycling Team, který je jeho vlastním projektem. Olympijský vítěz z Londýna 2012 a držitel stříbra z posledních letních Her v Riu založil tým v roce 2014, aby tak podpořil mladé talenty v Pardubickém kraji. V osmi předchozích sezonách hájil barvy stáje Specialized Racing.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

"Po loňské sezoně jsem pocítil, že je čas na změnu. V týmu Specialized Racing mi extra nic nechybělo, šlo tedy spíše o nový impulz a motivaci," vysvětlil změnu působiště Kulhavý, čerstvě čtyřiatřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí.

Vítěz všech velkých bikových závodů zůstává ale i tak továrním jezdcem a ambasadorem značky Specialized. "Specialized pokračuje jako technický partner a je to pro mě záruka, že budu mít to nejlepší vybavení jako dřív. Navíc jsem se značkou spojen již od roku 2007," připomněl Kulhavý.

Ostřílený závodník, jenž si loni vyjel již sedmý domácí titul, chtěl získat volnější ruku při sestavování závodního programu, který bude nyní moci lépe přizpůsobit tréninkovým potřebám a závodním cílům. I proto se rozhodl pro zásadní změnu.

"Sezona Světového poháru pro mě nedopadla vůbec dobře, proto jsme začali hledat i jiné týmové varianty. Nechtěl jsem brát něco za každou cenu. Rozhodl jsem se jít cestou vlastního projektu, kde budu pokračovat jak se svými osobními partnery, tak s novými. Veškeré podrobnosti ale oznámíme až před startem sezony," dodal Kulhavý.

Sezonu zahájí Kulhavý opět jako loni v Jihoafrické republice prestižním maratonským závodem dvojic Cape Epic. Pojede s americkým parťákem Howardem Grottsem a budou obhajovat titul, který byl z etapového závodu pro Kulhavého již třetí v kariéře.

Hlavním cílem je pro něho série Světového poháru. Dlouhodobějším pak závod na olympijských hrách v Tokiu 2020, přestože během minulého roku, v němž se mu kromě Cape Epic příliš nedařilo, nadnesl Kulhavý i možnost, že kariéru uzavře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy