Česko - Rakousko

Kulhavý dosáhl v německém Albstadtu na třetí příčku, mezi ženami zvítězila Neffová

Albstadt - Jaroslav Kulhavý nenavázal na své vítězství z Nového Města na Moravě, v německém Albstadtu však dosáhl na pódiové umístění a skončil třetí. Vyhrál Francouz Julien Absalon před Švýcarem Ninem Schurterem. Mezi ženami zvítězila švýcarská bikerka Jolanda Neffová, která stejně jako v Novém Městě neměla mezi svými soupeřkami konkurenci.

zdroj: ČT4

Absalon se Schurterem jeli většinu závodu ve dvojici, od zbytku pole se odtrhli ve třetím z osmi okruhů a nakonec měli v cíli více než minutový náskok před Kulhavým. Čtyřiatřicetiletý Absalon v závěru profitoval z pádu švýcarského soupeře a s náskokem 11 sekund si dojel pro jubilejní třicáté vítězství v SP.

Kulhavý nástup rivalů nezachytil a do šestého kola jezdil čtvrtý za Švýcarem Florianem Vogelem. Poté se propracoval na medailovou pozici a stáhl náskok vedoucí dvojice zhruba na půl minuty, následně se ale jeho ztráta zvyšovala až na konečných 1:13 minuty. Druhý nejlepší Čech Ondřej Cink dojel osmnáctý.

"Chtěl jsem to zkusit, říkal jsem si, že kluci už toho třeba mají dost a já se cítil dobře, ale ta mezera byla pořád hodně velká," řekl Kulhavý ke svému pokusu stíhat vedoucí dvojici. "Byl to ale z mé strany dobrý závod, protože já tuhle trať nemám rád. Stoupání dlouhá a prudká, sjezdy uklouzané a zavřené, to prostě není nic pro mě. Druhá půlka byla super dobrá, s ní jsem hodně spokojený," dodal.

V čele celkového pořadí SP mají po dvou ze šesti závodů Absalon s Kulhavým shodně 410 bodů. Seriál pokračuje v červenci ve švýcarském Lenzerheide.

Kulhavý: Třetí místo z Německa je perfektní

SP horských kol v Albstadtu (Německo):

Muži: 1. Absalon (Fr.) 1:30:36, 2. Schurter (Švýc.) -11, 3. Kulhavý -1:13, 4. Vogel -1:39, 5. M. Flückiger -2:07, 6. Giger (všichni Švýc.) -2:28, ...18. Cink -4:48, 46. Škarnitzl -9:17, 60. Nesvadba -1 kolo, 68. Paprstka -2 kola, 92. Eberl -3 kola, 103. Malík -4 kola, Vobecký nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Absalon, 2. Kulhavý oba 410, 3. Schurter 400, 4. Vogel 300, 5. M. Flückiger 280, 6. Fumic (Něm.) 210, ...21. Cink 132, 33. Škarnitzl 74, 63. Novák 17, 71. Nesvadba 8.

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 1:36:07, 2. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -28, 3. Penderlová -30, 4. Battyová (obě Kan.) -1:16, 5. Wloszczowská (Pol.) -1:27, 6. Grobertová (Něm.) -1:41, ...43. Štěpánová -1 kolo, 48. Škarnitzlová -2 kola, 60. Veselá -4 kola, Huříková nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Neffová 500, 2. Dahleová-Flesjaaová 400, 3. Pendrelová 310, ...35. Štěpánová 67, 48. Škarnitzlová 45, 60. Šulcová 21, 67. Huříková 10, 70. Veselá 8.