Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Kulhavý: Chybělo mi asi deset procent obvyklého výkonu

Na lepší než deváté místo to v Novém Městě nestačilo. Jaroslava Kulhavého zbrzdil v okamžiku, kdy chtěl útočit na pátou příčku spadlý řetěz. Navíc jak český biker sám přiznal, jeho výkonnost není optimální. Odhaduje, že mu scházelo zhruba deset procent do ideálních wattových hodnot.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

"Nebylo to ideální, i když desítka se samozřejmě počítá. Pro spoustu jezdců jde o cíl, já mířil určitě výše. Hlavně kvůli minulým ročníkům, kdy jsem tady vyhrál. Nejsem spokojený, neboť výkonnost a nohy nebyly stoprocentní. I když to vezmu na watty, tak jsem jel o třicet čtyřicet méně, než jsou moje hodnoty, což je přibližně deset procent výkonu," uvedl Kulhavý.

Navíc v posledním ze šesti okruhů, kdy bojoval o páté místo, přišla i porce smůly. "Zrovna tam mi spadl řetěz za kazetu. Takže místo boje o pódium jsem ztratil tři čtyři místa. A bylo i po útoku na pódium, což je škoda, neboť i to pódium se počítá. Do dalších závodů si musím vše za těch posledních 14 dnů vyhodnotit. Zkusím najít chyby, příčiny a jede se dál. Všechno budu směřovat k Lenzerhaide, kde bych si rád spravil chuť. Tam mi to vyhovuje," vyhlížel.

Do mixu nepříznivých okolností přispěl i start až ze třetí řady za šestnáctkou nejlepších ze short tracku. "Samozřejmě i to hraje trochu svou roli. Jeli jsme trošku odskočení za Schurterem, ale kdybych měl nohy, které normálně mívám, tak si to doskočím," míní. "Čekal jsem, že mi třeba druhá půlka sedne, ale bylo to stejné. Spíše ostatním docházelo a já jel v konstantním tempu. Nebyla tam z mojí strany dynamika, něco tomu chybělo," dodal Kulhavý.

Kde přesně a v jakém ohledu mu scházelo deset procent do optimálního výkonu, nedokázal říci. "Spíš jde o těch posledních čtrnáct dnů, kdy jsem nezávodil v Albstadtu a vlastně jsem měl poslední ostrý start před třemi týdny v Brně na Českém poháru. Asi se mi nepodařilo ideálně nastavit trénink," přemítal Kulhavý.

Jaroslav Kulhavý: "Pojedu v úterý Pražské schody, pak si promyslím, co dál o víkendu. Jestli pojedu maratonský mistrák, abych otestoval tělo a zjistil, jestli je unavené, nebo nerozjeté, uvidím. Potřebuji, aby mi z toho hlavně vyšlo, co mám upravit a jak potrénovat do dalšího svěťáku, který je za měsíc. Čas na trénink bude, sezona se láme do druhé půlky. Pro mě bude cíl jezdit na pódium a snažit se připravit na Lenzerheide, do něhož dám všechno a zkusím to hop nebo trop."

Přiznal, že v úvodu závodu byl také opatrnější. "Spousta lidí je občas dost agresivních. Já mám v hlavě, co může způsobit pád a zranění, nechci se do toho přimotat. Možná jsem se tam málo tlačil a nikam nepřeskákal, ale primárně to bylo o nohách. Kdyby byly lepší, skupinku pěti lidí jsem přeskočil. Kromě toho řetězu šlo však o obraz toho, na co jsem dnes měl," připustil Kulhavý.

"Na stupně je to kousek. Kdybych byl dvacátý a chybělo mi pět minut, byl bych v jiné pozici. Jedu s nižšími watty než obvykle, přesto dokážu jet o páté místo. Jen mě štve, že nejsem schopný to vyladit na závody. Po Cape Epic jsem měl cíl Albstadt a Nové Město, nevyšlo mi ani jedno. To mi vadí, že jsem to nevyladil. Chtěl jsem doma uspět. Mrzí mě, že musím pořád hledat, kde je problém. A je to pořád dokola," řekl Kulhavý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy