Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Kulhavý chce v olympijské sezoně zopakovat loňské úspěchy

Praha - S přáním pokračovat na vítězné vlně z minulého roku vstupuje do nové sezony závodů horských kol mistr světa i Evropy a vítěz světového poháru Jaroslav Kulhavý. Vrcholem jsou pro něj olympijské hry v Londýně, ale uspět chce i v ostatních závodech. Suverén minulé sezony věří, že bude opět sbírat vavříny a přidá k nim také výjimečný úspěch v podobě olympijského zlata. "Doufám, že letošní sezona bude probíhat nějak podobně jako ta minulá a budu ji moct hodnotit úspěšně," řekl Kulhavý.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Přiznal, že díky svým úspěchům neměl mezi sezonami moc klidu. "Po titulu mistra světa nebyla zima zrovna moc klidná a neměl jsem asi tolik času, kolik bych možná chtěl na sebe a nějaké svoje koníčky," připomněl řadu společenských událostí a povinností. Nyní už se ale vše snaží směřovat k olympiádě. "O ni se v sezoně jedná především a bude tím specifická. Ale to neznamená, že bych měl nějak vypouštět ostatní závody. Jen když bude třeba nějaký problém, tak ten program nebudu váhat změnit," ujistil Kulhavý.

V případě, že by se z Londýna vracel bez medaile, bylo by to pro něj zklamání. "Ale záleží i na průběhu celé sezony. Když budu jezdit desátý a mimo pódium, pojedu do Londýna s tím, že medaile být nemusí," uvedl Kulhavý. "Sezona se bude hodně hodnotit podle olympiády a člověk tomu podlehne, ať chce, nebo ne. Můžu ji pak zachránit na MS, ale olympiáda je jen jednou za čtyři roky," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Kulhavý odletěl do JAR

Do světového poháru vstoupí v jihoafrickém Pietermaritzburgu v sobotu. "Chtěl bych skončit na pódiu, abych se trošku uklidnil, věděl, jak na tom jsem, a pro další závod SP nemusel řešit svoji výkonnost," řekl Kulhavý. V jižní Africe kromě několika závodníků ze světové špičky pojedou bikeři o nominaci na olympiádu. "Oni to mají jako první vrchol sezony. Jen pár lidí včetně mě, Nina Schurtera a Juliena Absalona může začít trochu volněji, protože olympiádu máme jasnou a nemá cenu plýtvat silami hned od začátku," konstatoval Kulhavý.

Přiznal, že v hlavě už si čas od času promítá olympijskou trať, s níž se seznámil v polovině loňských letních prázdnin, tedy více než rok před olympijským závodem, který ho čeká až na konci her 12. srpna. "Celá lokalita je zasazená do periferie Londýna u ústí Temže, je u toho park se zříceninou. Jde o uměle vybudovanou trať, která je vysypaná sutí s kameny. Jsou tam různé skalky, skoky a klopené zatáčky," popsal Kulhavý, jenž má radši přírodní tratě. "Tady je to až moc umělé, ale pro olympijský závod to asi takhle nějak musí být a bude to určitě atraktivní pro diváky."

Delší čas závodí i v cyklokrosu a podobně jako cyklokrosař Zdeněk Štybar koketuje zároveň se silničními závody. "U cyklokrosu to bude ve stejné míře jako doteď, je to pro mě spíš trénink. Kdybych se měl něčemu věnovat víc, tak to bude určitě silnice, ale na to je ještě čas. Mám tam nějakým způsobem našlápnuto, je to můj další cíl a sen. Chtěl bych si to zkusit, ale nemohu teď říct, jak dalece je to aktuální. Vše bude záležet i na tom, jak dopadne sezona," řekl Kulhavý.

Svou výkonností dělá radost osobnímu trenérovi Viktoru Zapletalovi, který je nově také reprezentačním koučem cross country. "Minulá sezona byla takovou stabilizací Jardovy výkonnosti, ale jeho potenciál je ještě mnohem vyšší," tvrdí Zapletal. Je rád, že jeho svěřenec překonal vleklé potíže se zuby, které měl po loňské srážce s autem. "V křesle u zubaře strávil desítky hodin a ještě to není úplně vyřešené, ten stav je však stabilizovaný a neomezuje ho v tréninku," řekl trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy