Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Kulhavý bude dál jezdit za tým Specialized

Praha - Dvojnásobný olympijský medailista biker Jaroslav Kulhavý bude nadále jezdit za tým Specialized Racing, s nímž podepsal novou dvouletou smlouvu. Věří, že ve stáji vydrží až do olympiády v Tokiu v roce 2020, po níž možná ukončí kariéru. V nadcházející sezoně pojede potřetí v kariéře náročný etapový závod dvojic Cape Epic v JAR, který dokázal při obou dosavadních startech vyhrát.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

"Jsem spokojený, jak to je, i když jednání byla docela dlouhá. Ladili jsme to déle, než se předpokládalo, ale dobře to dopadlo, i když obě strany musely v něčem ustoupit," řekl olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria.

Podmínky má relativně stejné jako doposud, z čehož má při nelehké situaci ve světě cyklistiky radost. "Máme tam nastavené i nějaké bonusy. Určitě nám při vyjednávání pomohla olympiáda i MS. A je super, že mám i podporu několika silných osobních sponzorů, takže do Tokia to nějak dojedu, i kdybych si měl kolo koupit v supermarketu," řekl s úsměvem.

Přestože smlouva je dvouletá, rád by setrval ve stejných barvách až do olympijského závodu v Tokiu. "Máme nějakou dohodu i opci, ale tu smlouvu máme zároveň psanou hodně otevřeně. Pro mě to neznamená, že mám s jistotou na čem jet až do Tokia, ale zřejmě to bude moje poslední olympiáda, možná po ní ukončím i kariéru. A se značkou, na níž budu končit, bych pak rád spolupracoval i dál. Byl bych rád, kdyby to byl Specialized, na němž jsem strávil posledních více než deset let," prohlásil jednatřicetiletý biker.

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK/Petr Toman/World Sports Images

Na Cape Epic do Jihoafrické republiky se těší. Ke startu přemluvil Christopha Sausera, s nímž závod vyhrál v letech 2013 a 2015. Čtyřicetiletý Švýcar sice již ukončil kariéru, ale pracuje pro Specialized a udržuje se stále ve formě. "Hecnul jsem ho, že když letos dorovnal jeho pět vítězství Karl Platt, tak by mu měl zase odskočit. A na to slyšel," uvedl Kulhavý.

Závod pojede patrně největší konkurence v historii. Na startu má být například olympijský šampion Nino Schurter i další závodníci z cross country, maratonská špička, ale také třeba bývalí skvělí silničáři Cadel Evans a George Hincapie.

Cape Epic je pro Kulhavého skvělou přípravou. "Nahradí mi to měsíc a půl intenzivního tréninku. Další hlavní věcí bude první závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. To pro mě bude po olympiádě takový odrazový můstek do sezony. Pak přijdou další závody SP a také mistrovství světa v maratonu a MS v cross country na konci sezony v Austrálii," nastínil Kulhavý. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy