Cyklotoulky

Kulhavému druhá etapa Cape Epic vůbec nevyšla, Cink byl druhý

Cíl obhájit loňský titul na Cape Epic dostal tvrdou ránu. Jaroslav Kulhavý spolu s novým parťákem Samem Gazem z Nového Zélandu v druhé etapě maratonského závodu nabrali velkou ztrátu a v pořadí se výrazně propadli. Naopak Ondřej Cink se Španělem Sergiem Mantecónem byli druzí.

Jaroslav Kulhavý v čele skupinky na závodě Cape Epic
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Cink s Mantecónem nebyli daleko ani od výhry. Na ni v cíli 90kilometrové etapy, během níž museli závodnici bojovat s náročným převýšením 2250 metrů, ztratili necelou půlminutu. Nad jejich síly byla jen švýcarská dvojice Nino Schurter, Lars Forster, která je zatím v JAR dominantní a vede i celkové pořadí.

Páté místo obsadilo česko-norské duo Kristian Hynek, Petter Fagerhaug, kteří za vítězi zaostali téměř o tři minuty, a stejná příčka jim patří i v průběžném pořadí.

Nejhůře si v druhé etapě vedl obhájce titulu Kulhavý s Gazem, kterého do dvojice přijal až těsně před závodem kvůli potížím Howard Grotts. Na trati nabrali manko 28 minut a z průběžné třetí příčky se propadli až na devatenáctou.

Cink s Mantecónem jsou zatím třiatřicátí.

Cink na Cape Epic stoupá, Kulhavý ztrácel

Etapový závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 2. etapa (90 km):

1. Schurter, Forster (Švýc.) 3:37:41,3, 2. Cink, Mantecón (ČR/Šp.) -29,7, 3. Fumic, Avancini (Něm./Braz.) -31,0, ...5. Hynek, Fagerhaug (ČR/Nor.) -2:53,1, 37. Kulhavý, Gaze (ČR/N. Zél.) -28:00,7.

Průběžné pořadí: 1. Schurter, Forster 8:45:27,5, 2. Fumic, Avancini -4:04,1, 3. Ferraro, Porro (It.) -8:16,4, ...5. Hynek, Fagerhaug -13:09,8, 19. Kulhavý, Gaze -34:15,5, 33. Cink, Mantecón -1:00:55,1.