Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kulhavého skolila chřipka, donutila ho vynechat start SP

Praha  Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý bude chybět na startu Světového poháru horských kol. Úvodní díl seriálu, který se pojede v neděli v jihoafrickém Pietermaritzburgu, je nucen vynechat kvůli chřipce. Český biker má zatím na startu sezony smůlu. Teprve před týdnem se vrátil k závodění poté, co si při únorovém pádu na ledě zlomil čéšku v pravém koleně. 

Devětadvacetiletý Kulhavý jel v sobotu v rámci přípravy silniční podnik Brno  Velká Bíteš – Brno, v němž skončil na 62. místě. Dnes se chystal odletět do Jihoafrické republiky, ale jeho původní plány vzaly za své.

"Už při vyjetí po Bíteši jsem se necítil moc dobře, dala se do mě zima. A v neděli přišla horečka a k tomu střevní potíže. Rozhodl jsem se proto po konzultaci s týmem, že první 'svěťák' vynechám," uvedl Kulhavý"Už se sice cítím trochu lépe, ale nechce se mi v tomhle stavu ještě do letadla a cestovat do Afriky," dodal.

Připustil, že za současných okolností je lepší se vykurýrovat a být trpělivý. "S aktuální formou, jakou po té tréninkové pauze mám, by to v kombinaci s tímhle stavem nejspíš nebyl z mé strany dobrý závod. Raději se dám do kupy na druhý závod v Austrálii," vyhlíží Kulhavý závod v Cairns, jenž je na programu koncem dubna.

Jezdec stáje Specialized se ohlédl i za startem v české klasice Brno  Velká Bíteš  Brno, kterou dokončil v hlavním poli. "Byl to pro mě trochu šok, protože na silničním kole jsem dost dlouho neseděl. Nebyl jsem na tom v závodě nějak extra dobře," přiznal Kulhavý. "V závěru, kdy se jely kopce, už jsem na to být vepředu neměl. Chyběla mi síla a možná už na mě něco lezlo," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy