Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zakončení XXIV. letních olympijských her Soul 1988

Kukrle vyhrál v Polsku etapu a navlékl žlutý dres. Český úspěch podtrhl druhý Turek

Skvěle načasoval svůj útok a do závěru závodu v Polsku jde v pozici lídra. Český cyklista Michael Kukrle zvítězil v třetí etapě Kolem Mazovska a před sobotní poslední částí se oblékl do žlutého trikotu vedoucího jezdce. Po 168 kilometrech člen stáje Elkov Kasper uspěl ve spurtu tříčlenné skupiny uprchlíků. Druhý skončil další český jezdec Daniel Turek z Israel Cycling Academy a třetí byl Polák Pawel Bernas.

Michael Kukrle
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Závěr etapy byl proti větru, a tak jsme nechali Pawla Bernase rozjet spurt z první pozice. On si na to zřejmě věřil. Já jsem šel z třetího místa, ze kterého jsem se vyvezl a dostal se přes Dana s Pawlem," uvedl Kukrle. Peloton přijel se ztrátou 33 sekund.

Kukrle vede 63. ročník závodu druhé kategorie UCI o sedm sekund před Turkem. "Budeme chtít za každou cenu udržet vítězství. Máme silný a zkušený tým, který skvěle pracuje. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak by to snad mělo vyjít," řekl Kukrle. Může být druhým českým vítězem závodu po Aloisi Kaňkovském, který rovněž v barvách Elkovu vyhrál v roce 2017.

Je nám líto, video expirovalo.
Kukrle vyhrál třetí etapu Kolem Mazovska a oblékl se do žlutého
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy