Golf Time

Kukrle má formu, ve Francii vyhrál závod Kolem Montbéliardu

Český šampion Michael Kukrle vyhrál cyklistický závod Kolem Montbéliardu. Ve třídenním podniku druhé kategorie kalendáře UCI ve Francii ovládl prolog a žlutý trikot udržel až do konce.

V závěrečné etapě na 155 kilometrů dojel člen týmu Elkov Kasper na 14. místě v hlavní skupině, která ztratila minutu na Nizozemce Thijse de Langeho, kterému vyšel únik. Kukrlemu zůstal v čele celkového pořadí pětisekundový náskok před francouzským cyklistou Ewenem Costiouem. Šesté místo v konečném hodnocení obsadil další jezdec královéhradecké stáje Matěj Zahálka.

Pro sedmadvacetiletého Kukrleho je to další úspěch po březnovém návratu do týmu Elkov Kasper, odkud loni odešel do týmu Gazprom-RusVelo, který po ruském vpádu na Ukrajinu nesmí závodit a přerušil činnost. Před dvěma měsíci ovládl ve Francii Tour du Loir, předtím vyhrál etapu v závodě Kolem Arden.

Závod Kolem Montbéliardu ve Francii - konečné pořadí po 3 etapách:

1. Kukrle (ČR) 7:47:46, 2. Costiou (Fr.) -5, 3. George (Austr.) -6, ...6. Zahálka (ČR) -20.