Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Kreuziger změní stáj, příští dvě sezony pojede za Astanu

Praha - Cyklista Roman Kreuziger po sezoně přestoupí z italského týmu Liquigas do elitní stáje Astana, s níž uzavřel smlouvu na dva roky. Bývalý juniorský mistr světa změní dres poprvé během své profesionální kariéry, kterou zahájil v roce 2006. "Potřeboval jsem změnu. Nové lidi, novou motivaci. To všechno Astana splňuje. Jsem rád, že jsme se dohodli," uvedl Kreuziger. "Liquigas na mě měl opci, takže za mě samozřejmě něco chtěl, ale s Astanou našly společnou řeč. Mně šlo v první řadě o sportovní růst a věřím, že v novém týmu půjdu nahoru," prohlásil nejlepší český jezdec, který se momentálně v Itálii chystá na Vueltu.

Astana oznámila jeho příchod jako první na své internetové stránce. "Mám radost, že jsme se s Romanem Kreuzigrem dohodli. Finišujeme se smlouvami, abychom měli velmi brzy nový tým pro příští sezonu, který bude reprezentovat s hrdostí a silou barvy Kazachstánu," uvedl kapitán a zároveň šéf týmu Alexander Vinokurov. 

Kreuziger se i poté zdráhal přestup potvrdit, ale pozdě večer tak učinil. "Můj manažer Lombardi dospěl s Astanou k dohodě. V tuhle chvíli má smlouvu právník, aby ji zkontroloval, ale spíš jde o formalitu. Na všem jsme domluveni," oznámil.

Čtyřiadvacetiletého českého cyklistu si Astana vyhlédla jako náhradu po odchodu trojnásobného vítěze Tour de France Španěla Alberta Contadora, který po sezoně zamíří do stáje Saxo Bank. Kreuziger letos skončil na Tour stejně jako loni v celkovém pořadí devátý.

K jeho největším úspěchům v barvách Liquigasu patří vítězství v závodech Kolem Švýcarska (2008), Kolem Romandie (2009) a Kolem Sardinie (letos). V této sezoně byl rovněž čtvrtý v závodě Paříž - Nice, kde získal trikot pro nejlepšího mladého jezdce. Loni byl potřetí zvolen českým Králem cyklistiky.

Mezi jeho kolegy v Astaně bude patřit příští rok i Vinokurov. Šestatřicetiletý Kazach, jemuž loni vypršel dvouletý trest za krevní doping na Tour de France 2007, nedávno potvrdil, že hodlá pokračovat v jezdecké kariéře ještě jednu sezonu.

Roman Kreuziger
zdroj: romankreuziger.com
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy