Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Kreuziger si doma vytvořil tréninkové centrum a vydává se alespoň do virtuálního světa

Když je v Čechách, prohání se cyklista Roman Kreuziger po šumavských kopcích. Kvůli karanténě po návratu ze zahraničí teď ale nesmí z domu, a tak si v něm vytvořil malé tréninkové centrum.

Je nám líto, video expirovalo.
Kreuziger si doma v karanténě zřídil tréninkové centrum

"Předělali jsme hostinský pokoj na takovou malou posilovnu, kde máme činky, gumičky, větší balony. A garáž je vystěhovaná, kde máme ergometry s tím, že využívám i virtuálního světa, takže můžu soupeřit na dálku i s kolegy z týmu," popsal Kreuziger.

V současnosti je přitom virtuální cyklistika jedinou možností, jak si zazávodit. Více než 4200 závodníků v sobotu on-line na trenažéru absolvovalo posledních 57 km zrušeného monumentu Milán – San Remo včetně tří klasických stoupání Tre Capi, Cipressa a Poggio.

"Byl to skvělý nápad a zábava. Mohl jsem se díky tomu projet, i když jen virtuálně, se svými fanoušky. Chtěl bych je požádat, aby v těchto těžkých časech byli trpěliví, zůstali doma a jezdili jen uvnitř – brzy se zase uvidíme venku na silnicích!" uvedl pětatřicetiletý Nibali, vítěz všech tří Grand Tour.

Kreuziger závody ve virtuálním světě neplánuje, ale k vlastnímu tréninku takovou možnost rád využívá. "Je to dobrý, protože člověk může jet jeden den hory a druhý den rovinu. Například dneska ráno jsem si objel osmikilometrový kopec a následně jsem se dostal k moři, což bylo fajn," podotkl devítinásobný účastník Tour de France.

Kreuziger zůstává optimistou. Věří, že se na konci června postaví na start Staré dámy. "Pokud se daná situace v Evropě uklidní, tak od června už by se zase mělo začít závodit," pronesl s nadějí.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články