Následuje
MS 2020 Itálie

Kreuziger sesadil Kulhavého z trůnu Krále cyklistiky

Praha - Silniční profesionál Roman Kreuziger se stal vítězem 49. ročníku ankety Král cyklistiky a po třech letech sesadil z trůnu bikera Jaroslava Kulhavého. Pátý muž letošní Tour de France, kde dosáhl nejlepšího českého umístění v historii, získal ocenění počtvrté. Kreuziger opanoval anketu již v letech 2004, 2008 a 2009. Záznam slavnostního galavečera ke 130 letům cyklistiky s vyhlášením krále cyklistiky sledujte ve čtvrtek od 21:40 na programu ČT sport.

Roman Kreuziger
zdroj: ČTK/ANP autor: Jerry Lampen

Sedmadvacetiletý jezdec v těchto dnech absolvuje s týmem soustředění na Kanárských ostrovech a dolaďuje program příští sezony, ocenění proto za něho převzal otec. "Musím poděkovat za Romana, který se kvůli dopředu plánovanému soustředění bohužel nemůže té dnešní sváteční chvíle zúčastnit," prohlásil Roman Kreuziger starší, sám bývalý cyklista a cyklokrosař.

Kreuziger absolvoval první rok v dánském týmu Saxo-Tinkoff a má za sebou jednu z nejlepších sezon v profesionálním pelotonu. Na Tour byl sice k ruce týmovému lídrovi Albertu Contadorovi, ale i tak dojel celkově pátý. Navíc vyhrál prestižní jednorázový závod Amstel Gold Race a byl třetí na etapovém klání Kolem Švýcarska a rovněž na jednodenním závodě Clásica San Sebastián. Oceněni byli všichni čeští cyklisté, kteří v tomto roce dosáhli na medaile na velkých akcích.

Objevem roku byl vyhlášen mladý dráhař Pavel Kelemen, dvakrát zlatý a jednou stříbrný na mistrovství Evropy do 23 let. Miss sympatie se stala dráhová cyklistka Lucie Záleská. U příležitosti 130 let, které letos slaví cyklistika v Čechách, se v Břevnovském klášteře v Praze dočkaly ocenění i velké osobnosti historie jako například Jan Smolík, Jiří Daler, Anton Tkáč, Pavel Vršecký, Jan a Jindřich Pospíšilové, Vladimír Holeček či Miroslav Slavík.

Roman Kreuziger převzal Cenu Roberta Bakaláře
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy