Je nám líto, video expirovalo.

Kreuziger se v závodu Kolem Trentina dostal na druhé místo

Sant'Orsola Terme (Itálie) - Cyklista Roman Kreuziger dojel v druhé etapě závodu Kolem Trentina třetí a v průběžném pořadí mu patří druhé místo za Švýcarem Mathiasem Frankem. Ten převzal růžový trikot lídra závodu od týmového kolegy Američana Taylora Phinneyho. Český jezdec na něj ztrácí tři sekundy.

Roman Kreuziger
zdroj: EPA autor: DOMINIC FAVRE

"Věděl jsem, že Cunega bude těžké porazit, proto jsem atakoval. Jsem spokojen i s třetím místem. Jsem na tom daleko líp než vloni, kdy jsem ve druhé etapě ztratil a nebyl jsem snad ani mezi první padesátkou. Teď jsem docela spokojený, ale závod se bude rozhodovat v dalších dvou etapách. Snažím se zůstat koncentrovaný a věřím, že to bude dobré," uvedl Kreuziger na svých internetových stránkách.

Pětadvacetiletý český cyklista si pochvaloval hlavně spolupráci v týmu Astana. "Na předposledním kopci vlezli kluci na špici a posledních 500 metrů jeli tempo s tím, že zkusíme něco získat v následném sjezdu. Urvali jsme nebezpečné lidi jako Rujano nebo Pozzovivo, v cíli měli ztrátu kolem minuty. Tým pracoval skvěle a musím mu poděkovat," řekl.

Kreuziger absolvoval dnešní trasu dlouhou 152 km v zeleném dresu pro nejlepšího vrchaře, jejž dostal po úterní časovce družstev, ve které stáj Astana skončila na druhém místě za BMC a Kreuziger projel cílem jako první z týmu. "Dres lídra dali BMC, já jako první v cíli z druhého nejlepšího týmu dostal vrchaře a někdo z Colnaga má sprinterský dres. Rozdělili to takhle," vysvětlil Kreuziger, pro kterého je čtyřdenní závod další přípravou na Giro d'Italia.

Do zeleného se po dnešku oblékne Ital Marco Frapporti. Kreuzigera ale netrápí, že trikot pro nejlepšího vrchaře neudržel. "To rozhodně nebyla priorita," vysvětlil.

Výsledky cyklistického závodu Kolem Trentina

1. Cunego (It.) 3:59:30,

2. Betancur (Kol.),

3. Kreuziger (ČR) oba stejný čas,

4. Capecchi,

5. Reda (oba It.),

6. Dupont (Fr.) všichni -3.

Průběžné pořadí:

1. Frank (Švýc.) 4:15:20,

2. Kreuziger -3,

3. Betancur -7,

4. Pinotti (It.) -9,

5. Cunego -10,

6. Reda -16.  

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy