Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Kreuziger se sádrou na ruce jezdí na ergometru

Plzeň - Po týdenním nuceném odpočinku se cyklista Roman Kreuziger vrací k tréninku, s rukou v sádře bude zatím jen posilovat a jezdit na ergometru. Před sebou má ještě plánovanou pětitýdenní léčbu zlomené člunkové kosti, s níž absolvoval valnou část nejtěžšího závodu Tour de France. Sezonu jako marod zakončit nechce. Pokud stihne zlomeninu doléčit, rád by absolvoval zářijové závody v Kanadě.

Kreuziger si levou ruku narazil hned v první etapě a pak znovu o týden později. Aniž tušil rozsah zranění, ve slavné Tour dva týdny pokračoval a dojel do cíle do Paříže. Na vítězného Australana Cadela Evanse ztratil tři hodiny. Po návratu domů dostal na ruku sádru.

"Dnes jsem byl v Pírkově sanatoriu v Mladé Boleslavi u docenta Soukupa na kontrole. Sádra po týdnu trochu povolila, tak jsme ji znovu natočili. Léčba jinak pokračuje podle plánu," napsal v pondělí na svůj web pětadvacetiletý cyklista kazašské stáje Astana.

V tréninkovém plánu na nejbližší dny má posilovnu na zimním stadionu v Plzni, ergometr a túry. "Doktor mi říkal, ať s ježděním venku ještě chvíli počkám, aby těch vibrací bylo co nejmíň. A když všechno půjde dobře a budu schopen se sádrou nějak držet řídítka, zkusím to i venku," dodal Kreuziger.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy