Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Kreuziger odstartuje do Vuelty jako lídr týmu

Kodaň - Roman Kreuziger má být lídrem stáje Saxo-Tinkoff na nadcházející Vueltě, i když po náročném dosavadním programu v sezoně s touto rolí nepočítal. Sportovní ředitel týmu Tristan Hoffman ale uvedl, že český jezdec začne závod jako kapitán a pak se uvidí podle vývoje. Dánská stáj má podle něj připraveny i další varianty, o umístění v celkovém pořadí mohou usilovat také Ir Nicholas Roche, Polák Rafal Majka a Dán Chris Anker Sörensen. Vuelta začne 24. srpna a pravidelné sestřihy z letošního ročníku nabídne ve vysílání ČT sport.

Roman Kreuziger
zdroj: ČTK/BELGA autor: DIRK WAEM

"Na začátku bude Roman přirozeným lídrem týmu. Má za sebou zatím výbornou sezonu a pořád má motivaci a je na tom dobře. Ale Rafal, Nicolas a Chris budou mít také podporu týmu," uvedl Hoffman.

Kreuziger letos vybojoval páté místo na Tour de France, i když především pracoval pro Španěla Alberta Contadora. Na začátku srpna oznámil, že se postaví na start Vuelty s tím, že lídrem týmu nebude. "Už by toho na mě bylo v téhle sezoně dost a nechci se zničit. Počítám spíš s tím, že se rozjedu směrem k mistrovství světa, kde bych chtěl uspět, protože trať je poměrně těžká a mohlo by mi to sedět," uvedl Kreuziger.

Vueltu pojede počtvrté, jeho nejlepším výsledkem je 21. místo z roku 2007. Contador, jenž španělský závod vyhrál loni, bude tentokrát v pelotonu chybět.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy