Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kreuziger obsadil v závodě Paříž-Nice 4. místo, vyhrál Contador

Nice (Francie) - Cyklista Roman Kreuziger po poslední sedmé etapě závodu Paříž-Nice klesl v konečném pořadí o jednu příčku na čtvrté místo. Českého jezdce o vteřinu porazil Luis León Sánchez, a připravil ho tak o stupně vítězů. Zvítězil další Španěl Alberto Contador.

Závěrečnou etapu, dlouhou 119 kilometrů, vyhrál domácí Amaël Moinard, poslední den slavného závodu ale jinak patřil španělským cyklistům, kteří ovládli konečné pořadí. V první sedmičce narušili jejich nadvládu jen třiadvacetiletý Kreuziger a šestý Jens Voigt z Německa.

"Vyhrát bylo velmi těžké, zejména proto, že po mně všichni šli," řekl sedmadvacetiletý Contador. "Ale jsem v klidu. Čím jsem starší, tím jsem víc v pohodě. Ale docela se mi ulevilo," dodal.

Contador zopakoval triumf z roku 2007 a navíc si v nové sezoně udržel stoprocentní bilanci, když vyhrál i při svém druhém startu. Za ním skončil v celkové klasifikaci Alejandro Valverde, třetí byl obhájce Luís Léon Sánchez, který dnes dojel do cíle o tři místa před čtrnáctým Kreuzigrem a v konečném pořadí českého cyklistu předstihl o jednu vteřinu.

Španělskou dominanci potvrdil pátým místem v konečném pořadí Samuel Sánchez, sedmou příčku obsadil Joaquim Rodríguez.

Kreuzigrovi sice uniklo umístění na stupních vítězů, s přehledem však ovládl pořadí jezdců do 23 let, v němž o 41 vteřin porazil Estonce Reineho Taaramaeho. Kreuzigrův slovenský kolega ze stáje Liquigas, dvacetiletý Peter Sagan, získal zelený trikot za triumf v bodovací soutěži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy