Následuje
SP Česko

Kreuziger na konci Alp uvažoval, že Tour vzdá

L'Alpe d'Huez (Francie) - Další trápení prožil v posledním alpském úseku na Tour de France český cyklista Roman Kreuziger a po dojezdu do L'Alpe d'Huez přiznal, že uvažoval o tom, že závod v 19. etapě vzdá. Do lyžařského střediska dorazil na 132. místě o 25:27 minuty za vítězným Francouzem Pierrem Rollandem, v průběžném pořadí je dál 112. s odstupem téměř tří hodin na nového lídra Andyho Schlecka z Lucemburska. "Cítil jsem se hrozně. Vážně jsem zvažoval, že bych to zabalil," uvedl Kreuziger.

"Bylo to příšerně náročné. Jak Alberto (Contador) v prvním kopci zaútočil, peloton doslova explodoval. Každý měl strach, co se bude dít a týmy, které mají lidi v pořadí, začaly jet, aby neodskočil o moc," komentoval relativně krátkou etapu na 109,5 km, v níž Contador překvapil brzkým únikem.

"My jsme si udělali takovou skupinu, která jela taky celkem svižně. Nejhorší byl hned první kopec krátce po startu. Lidi vzadu se to snažili jet tak, abychom nechytli limit, ale stejně jsme se do něj nevešli. Byl 25:07, my přijeli o dvacet vteřin pomaleji. Ale asi to nechají být, stejně jako ve čtvrtek," prohlásil český jezdec.

Contador se chtěl podle něj ukázat jako opravdový šampion. "Včera měl krizi, odpadl, dnes se tam chtěl zkusit vrátit. Jel to, na co měl, ale je vidět, že je taky hodně unavený," řekl na adresu letošního vítěze Gira d'Italia, které sám dokončil na šestém místě.

Na celkového vítěze Tour tipuje Australana Cadela Evanse, který je třetí a je necelou minutu za Andym Schleckem. "Pokud zajede standardní časovku, dá Andymu minutu a půl. Záleží, jestli to psychicky ustojí," uvedl Kreuziger.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy