Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Kreuziger byl v prologu Kolem Švýcarska patnáctý, kraloval Martin

Bern – Vítězem úvodní časovky závodu Kolem Švýcarska se sal největší favorit, mistr světa Tony Martin. Roman Kreuziger obsadil 15. místo, na vítěze ztratil na 9,4 kilometrové trati 33 vteřin.

Roman Kreuziger
zdroj: ČTK/BELGA autor: DIRK WAEM

Z favoritů skončili před českým závodníkem Pozzovivo, Mollema nebo Wiggins, který byl ale jen o sekundu rychlejší. "Přesto to není výsledek, jaký jsem očekával. Ztráta na některé lidi je vzhledem k vývoji závodu nepříjemná, ale uvidíme v dalších dnech. Myslím, že bych se mohl rozjet," uvedl Kreuziger po prologu na svém webu.


Český cyklista se vrátil do závodů po šestitýdenní přestávce po jarní klasice Lutych - Bastogne - Lutych, od které absolvoval dva tréninkové kempy. Na závodě kolem Švýcarska se mu v minulosti skoro vždy dařilo, v roce 2008 zde vyhrál, o rok později byl třetí a loni toto umístění zopakoval.

Hned zítra čeká na peloton jeden z nejtěžších dnů na trati devítietapového závodu. Druhá etapa protne vrchařské prémie nejvyšší kategorie na Gotthardpassu (2 093 m) a Furkapassu (2 416 m), vzápětí čeká na jezdce i Grimselpass (2 177 m).

Je nám líto, video expirovalo.
Tour de Suisse 2014

Výsledky etapového závodu Kolem Švýcarska

1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 13:48, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -6, 3. Dennis (Austr./Garmin) -13, 4. Cancellara (Švýc./Trek) -16, 5. Sagan (SR/Cannondale), 6. Pozzovivo (It./AG2R) oba -19, ...15. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -33.

Zdroj
ČT sport, ČTK, idnes.cz

Hlavní zprávy