Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Kreuziger ani o dni volna nezahálel. Nabíral síly na úterní náročnou etapu

Morzine (Francie) - Cyklisté na slavné Tour de France měli dnes poprvé volný den, alespoň tréninkovou vyjížďku na kole si však neodpustili. Tým Liquigas, jehož lídr Roman Kreuziger figuruje na sedmém místě průběžného pořadí, absolvoval 60 kilometrů s více než kilometrovým převýšením. Tréninkový úsek jezdcům zabral dvě a čtvrt hodiny, zbytek dne strávil nejlepší český profesionál rozhovory s novináři a relaxací.

"Volno přišlo docela vhod, člověk zase nabere síly do dalších etap. Hned ta úterní bude hodně těžká a leccos může napovědět," upozornil na svých stránkách čtyřiadvacetiletý Kreuziger.

V neděli dosáhl čtvrtým místem na své nejvyšší dílčí umístění v etapách na Tour a v závěru se dokonce pokusil o nástup. "Pokud bude forma taková, jaká je, nebo se ještě zlepší, tak se o něco podobného ještě pokusím," prozradil Kreuziger. V úvodu etapy se však nevyhnul pádu, který na jeho těle zanechal stopy. "Lýtko mě v neděli bolelo, kůže je spálená. Dostal jsem přes nohu takové síťky, aby se kůže co nejrychleji zatáhla. Určitě by mě to nemělo nějak limitovat," ujistil Kreuziger.

Roman Kreuziger:

"Zítra je dlouhá etapa se spoustou kopců, ale to nejdůležitější je až na závěr. Doufám, že do té doby se člověk dobře rozjede a že v závěrečném kopci na tom budu dobře."

Cíle pro letošní ročník po vydařeném prvním týdnu nezměnil, chce vylepšit loňské deváté místo. "Do konce zbývají ještě dva týdny a může se stát cokoliv. Možná, že někdo tři týdny v takové kondici nevydrží, ale vpředu není moc lidí, kteří by měli vycouvat. Možná Hesjedal," přemítal o tom, koho by mohl ještě v elitní desítce přeskočit.

"Myslím, že naopak Basso půjde v pořadí výš," jmenoval svého týmového kolegu, se kterým mají v týmu rovnocenné postavení lídra. "Dokážeme si vzájemně pomoci, doufám, že nám to takhle vydrží až do Paříže. Žádná válka mezi námi neexistuje," zdůraznil Kreuziger.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy