ČEZ Extraliga 2023/2024

Královskou etapu Závodu míru vyhrál Dalby, Novák zapsal páté místo

Horskou druhou etapu Závodu míru pro jezdce do 23 let zvládl nejlépe dánský cyklista Simon Dalby. Závodník týmu Uno-X porazil v dojezdu do Červenohorského sedla o sekundu Francouze Antoina Hubyho. Nejlepší Čech Pavel Novák byl pátý.

Dalby byl v Červenhorském sedle nejrychleji, Novák dojel pátý

Druhá etapa, ale s prologem už třetí den závodu zavedl cyklisty z Bruntálu přes Rýmařov a Loučnou nad Desnou až do Červenohorského sedla. Na peloton čekalo 129 kilometrů a také více než 2800 metrů převýšení.

Dalby si z pelotonu, který v závěru dostihl uprchlíky, poradil s Hubym a třetím Portugalcem Alfonsem Euláliem. Ve 20 letech získal svůj doposud největší úspěch v kariéře. Čech Pavel Novák projel cílem jako pátý s 13 sekundami ztráty.

"Bylo to dnes hodně těžké, na konci to bylo hodně do kopce. Ale náš tým dobře spolupracoval, takže jsem za dnešní výsledek rád," uvedl Novák. V pátek se zapletl do hromadného pádu a v celkovém hodnocení je až čtyřicátý. "Jsem z toho trošku naražený, ale je to v pohodě," řekl osmnáctiletý jezdec.

Francouz Huby nově vede celkovou klasifikaci, má ale stejný čas jako Dalby. Dosavadní lídr závodu Pierre Gautherat odpadl 28 kilometrů před cílem a dojel na 70. místě. Nejlepším českým cyklistou v závodě je se ztrátou 38 sekund devátý Karel Camrda.

Závod míru cyklistů do 23 let - 2. etapa: Bruntál - Červenohorské sedlo (129,1 km):

1. Dalby (Dán.) 3:28:19, 2. Huby (Fr.) -1, 3. Eulálio (Portug.) -3, ...5. Novák -13, 9. Camrda -24, 24. Přidal (všichni (ČR) -2:15.

Průběžné pořadí: 1. Huby 6:30:15, 2. Dalby stejný čas, 3. De Cassan (It.) -14, ...9. Camrda -38, 30. J. Ťoupalík -4:54, 34. Kadlec (oba ČR) -6:29.