Golf Time

Kooj oplatil Pedersenovi porážku ve spurtu a dočkal se etapového triumfu na Paříž-Nice

V pondělí mu triumf na Paříž-Nice těsně unikl, jelikož byl v závěru rychlejší Mads Pedersen. Nizozemského cyklistu Olava Kooije to ale nezlomilo a bývalému mistrovi světa porážku vrátil. V páté etapě byl v hromadném spurtu nejrychlejší a mohl po projezdu cílovou bránou zvednout ruce k nebesům. Třetí v Saint-Paul-Trois-Chateaux dojel Belgičan Tim Merlier, jenž se radoval z výhry v úvodní den podniku.

Nizozemský cyklista Olav Kooij se raduje z výhry v etapě na Paříž-Nice
zdroj: ČTK / Panoramic / autor: Nico Vereecken

Nejdelší etapu závodu o délce 212,4 km absolvovali cyklisté v ospalém tempu a žlutý trikot bez problémů uhájil Slovinec Tadej Pogačar, jenž vyhrál středeční etapu. Lídr SAE Teamu Emirates vede o šest sekund před domácím Francouzem Davidem Gauduem, třetí je s odstupem 46 sekund úřadující vítěz Tour de France Jonas Vingegaard z Dánska.

Ve více než stočlenném hlavním poli dojel na 48. pozici český cyklista Pavel Bittner, jemuž celkově patří 100. příčka.

Jednaosmdesátý ročník "Závodu za sluncem" končí v neděli, o den dříve se jede královská etapa.

Paříž-Nice (WorldTour) - 5. etapa (212,4 km):

1. Kooij (Niz./Jumbo-Visma) 4:52:13, 2. Pedersen (Dán./Trek-Segafredo), 3. Merlier (Belg./Soudal-Quick-Step), 4. Trentin (It./SAE Team Emirates), 5. Kanter (Něm./Movistar), 6. Coquard (Fr./Cofidis), ...48. Bittner (ČR/DSM) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) 17:14:52, 2. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) -6, 3. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -46, 4. S. Yates (Brit./Jayco-AlUla) -58, 5. Mäder (Švýc./Bahrajn Victorious) -1:21, 6. Bardet (Fr./DSM) -1:42, ...100. Bittner -24:02.