Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Končí, nekončí? Cavendish se s pelotonem loučit nechce, ale možná nebude mít na výběr

Více vyhraných etap na Tour de France má pouze Eddy Merckx. Jenže Mark Cavendish už dlouho žádné další vítězství nepřidal a nachází se v poslední etapě své kariéry. Britský cyklista v minulých dnech naznačil, že možná ukončí kariéru, avšak nikoliv dobrovolně. Nemá totiž smlouvu na příští sezonu.

Mark Cavendish
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

"Tohle byl nejspíš poslední závod v mé kariéře," řekl Cavendish po nedělním závodě Gent-Wevelgem belgické televizní stanici Sporza. Emotivní komentář byl ale podle všeho jen reakcí na spekulace, že už 108. ročník podniku středečního Scheldeprijs může být kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Závod, který Cavendish v letech 2007, 2008 a 2011 vyhrál, se nakonec uskutečnil a slavný spurter ho dokončil na 143. místě poté, co byl podobně jako na Gent-Wevelgem v úniku.

"Nechci končit, miluji tento sport," prohlásil v rozhovoru pro stejnou televizní stanici Cavendish, který vedle etapových vavřínů na Tour vyhrál i 15 etap na Giru d'Italia a tři na Vueltě. Úspěchů dosahoval také na dráze.

"Spekulovalo se o tom, že zbytek letošních závodů může být zrušen. Belgická vláda měla v pondělí jednání ohledně možných omezení v souvislosti s koronavirem. A mně najednou došlo, že nemám vyjasněný příští rok, takže jsem dost možná jel poslední závod sezony a třeba i kariéry," vysvětlil svá slova o konci kariéry rodák z ostrova Man.

"Ale nechce se mi končit. Celým srdcem miluju závodění, o to víc tady v Belgii. Právě Scheldeprijs byl v roce 2007 mým prvním vyhraným závodem mezi profesionály. Je to ryzí závodění, připomíná to dobu, kdy jsem byl ještě dítě," řekl Cavendish, jehož kontrakt se stájí Bahrajn-McLaren vyprší s koncem roku, ale obě strany jednají o jeho prodloužení.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy