Kolem Alp projel nejrychleji Sivakov, Hirt skončil sedmý

Sahal po stupních vítězů, nakonec Jan Hirt skončil v závodě Kolem Alp sedmý. Český cyklista z týmu CCC po čtvrteční etapě klesl z druhého místa na páté a v pátek dojel do Bolzana, kde závod skončil, třináctý - tři a půl minuty za vítězným Faustem Masnadou. Celkovým vítězem se stal Pavel Sivakov z Ruska.

Jan Hirt (vpravo) na závodě Kolem Alp
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Fotoreporter Sirotti Stefano

Vítězství pro tým Sky vybojoval v posledním etapovém závodě před změnou vlastníka a hlavního sponzora Sivakov. Jednadvacetiletý ruský cyklista se oblékl do dresu lídra po triumfu ve druhé etapě a pětidenní soutěž v Rakousku a Itálii dokončil s náskokem 27 sekund před britským stájovým kolegou Taem Geogheganem Hartem.

Oba se v závěrečných etapách náročného horského závodu mohli spolehnout na pomoc čtyřnásobného vítěze Tour de France Chrise Froomea. Od května bude stáj Sky závodit pod názvem Team Ineos.

Závěrečnou etapu Kolem Alp vyhrál Masnada, celkový triumf slavil Sivakov

Cyklistický závod Kolem Alp:

5. etapa (148,7 km): 1. Masnada (It.) 4:02:06, 2. Quintero (Kol.) -7, 3. Velasco, 4. Cataldo (oba It.) oba -1:31, 5. Thalmann (Švýc.) -1:33, 6. Vuillermoz (Fr.) -2:14, ...13. Hirt (ČR) -3:29.

Konečné pořadí: 1. Sivakov (Rus.) 18:58:00, 2. Geoghegan Hart (Brit.) -27, 2. V. Nibali -33, 4. Cattaneo (oba It.) -1:03, 5. Masnada -1:13, 6. Majka (Pol.) -1:46, 7. Hirt -2:03.